W rozmowie z radiową Trójką Paweł Kukiz mówił o swojej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. - Do tej pory układała się nie najgorzej. Prawo i Sprawiedliwość zrealizowało część ustaw, które były przedmiotem umowy, czyli przede wszystkim ustawę antykorupcyjną - mówił.

Czytaj więcej

Ugrupowanie Pawła Kukiza pracuje nad nową ordynacją

- Zostały dwie kluczowe ustawy, które są przedmiotem umowy z PiS. To ustawa o sędziach pokoju i ustawa o referendum lokalnym, czyli możliwości odwołania burmistrza, wojewody, prezydenta miasta przed upływem kadencji. Chodzi o obniżenie progu frekwencyjnego - dodał.

- Jeśli te dwa postulaty, które są kluczowe, nie zostaną uchwalone do jesieni, to przestanę głosować wspólnie z PiS, wywiązywać się z mojej części zobowiązań - mówił.

Kukiz "liczy na to, że mimo różnych perturbacji, te ustawy zostaną uchwalone, a współpraca będzie się skutecznie rozwijała".

- W sprawie ustawy o sędziach pokoju został wysłany sygnał do Zbigniewa Ziobry oraz do środowiska Solidarnej Polski, które od wielu lat blokuje tę ustawę. (..) Oni nas zwodzą, więc powiedziałem, że trzeba położyć temu kres - powiedział poseł.