Członkowie Porozumienia w opublikowanym oświadczeniu zadeklarowali, że udzielają "pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi, jako wybranemu demokratycznie i bez głosów sprzeciwu Prezesowi Zarządu Krajowego naszej partii".

Posłowie i senatorowie zadeklarowali, że "nie godzą się na próby destabilizowania partii przez pojedynczych jej członków".

"Sprzeciwiamy się uprawianiu przez nich polityki metodą wywołania konfliktów i politycznego chuligaństwa - nie takim ideom służy partia, która w swej nazwie odwołuje się do porozumienia" - czytamy.

Członkowie partii, którzy udzielili poparcia Gowinowi, przekonują, że przywództwo Gowina "gwarantuje stabilność zarówno w łonie naszej partii, jak i w całej Zjednoczonej Prawicy, której Porozumienie pod przywództwem Prezesa Jarosława Gowina jest lojalnym cżłonkiem".

Pod oświadczeniem nie podpisali się m.in. Kamil Bortniczuk, Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski.

W czwartek Adam Bielan został zawieszony w prawach członka Porozumienia. W ocenie partii dopuścił się on wielokrotnie do złamania statutu ugrupowania.

Dziś Bielan poinformował, że będzie reprezentował Porozumienie podczas Rady Koalicji. Jego zdaniem wczorajsze zawieszenie w prawach członka partii było niezgodne ze statutem.W ocenie europosła partia zapomniała o przeprowadzeniu wyborów na szefa partii, a kadencja Jarosława Gowina wygasła trzy lata temu. W związku z tym on pełni obowiązki prezesa jako przewodniczący konwencji krajowej.