Brytyjska polityk porównuje Islam do raka

Kandydatka do parlamentu z partii UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa), której liderem do zeszłego roku był Nigel Farage, przyrównała Islam do raka. W ten sposób odpowiedziała na tweet założyciela kontrowersyjnej antyislamskiej i antyszariatowej England Defense League Tommy'ego Robinsona.

Aktualizacja: 04.05.2017 08:16 Publikacja: 04.05.2017 08:03

Brytyjska polityk porównuje Islam do raka

Foto: AFP

Pochodząca z zachodniej Szkocji Caroline Santos odpowiadała na uwagę Robinsona (prawdziwe imię Stephen Yaxely-Lennon), który pochwalił się, że jego stronę na Facebooku odwiedziło 4 miliony internautów w przeciągu tygodnia.

"Państwo uczyniło go wrogiem - zobaczcie teraz, co się dzieje. Kiedy wreszcie państwo nauczy się słuchać osób przejętych rosnącym rakiem Islamu?" - napisała Santon, cytując tweet Robinsona.

Później Carolina Santos tłumaczyła gazecie The Independent, że "jest oczywiste", iż jej przesłanie odnosi się do radykalnego Islamu, a nie wszystkich wyznawców.

- To był sposób wyrażenia się. Nie miałam na myśli ćwierci ludności świata, słowo "rak" nie powinno być traktowane literalnie.

Dodała, że jej zdaniem z Islamem są problemy w niektórych regionach Wielkiej Brytanii, ale nie w Szkocji. "Te problemy powinny być rozsądnie omówione, aby uniemożliwić ludziom szerzenie nienawiści. Naprawdę wierzę, że Islam nie jest jakąś podejrzaną religią.

Santos zaznaczyła, że nie wyraziła poparcia dla Robinsona, tylko zretwittowała go, by podkreślić fakt, że jego książka "Wróg publiczny" znajduje się w pierwszej piątce największych bestsellerów w Amazonie.

Aspirująca polityk powiedziała też, że nie zgadza się z polityką własnej partii, która opowiada się za zakazem noszenia burek. - Częściowo dlatego, że jestem libertarianką, ale również ponieważ gdy raz zaczniemy mówić kobietom, jak mają się ubierać, gdzie to się skończy? - dodała w rozmowie z The Independent.

Polityka
Erdogan rozdawał swoim zwolennikom pieniądze przed lokalem wyborczym
Polityka
Reuters o "lex Tusk": Polska opozycja mówi o "polowaniu na czarownice"
Polityka
Kreml o "próżni" w kontroli zbrojeń. „To nie wina Rosji”
Polityka
AP: Prezydent Duda podpisał ustawę wymierzoną w lidera opozycji, Tuska
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Wybory w Turcji
Erdogan wygrał wybory w Turcji. "Turcja jest dziś jedynym zwycięzcą"
Polityka
USA unikną niewypłacalności: Jest porozumienie ws. limitu długu