Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 24.07.2017 11:06 Publikacja: 24.07.2017 11:06
Foto: rp.pl
Ryzyko zwołania posiedzenia Sejmu przed 15 sierpnia jest wysokie, więc żaden poważny poseł nie weźmie na serio czegoś takiego jak parlamentarne wakacje. To raczej pojęcie publicystyczne - mówił gość programu.
Skrytykował sposób procedowania ustawy o SN, jego tempo i niemożność przedstawienia przez opozycję uzasadnienia zgłaszanych poprawek.
Pytany o to, czy zaskoczyło go zachowanie opozycji, szczególnie podczas pracy sejmowej komisji sprawiedliwości, Rzymkowski stwierdził: - To, że totalna opozycja chciała sparaliżować pracę komisji, widać było już podczas prac nad TK. Teraz szczególnie agresywne było zachowanie posłów Nowoczesnej - wyrywanie mikrofonu, rzucanie papierem - i to we mnie, również przeciwnika tej ustawy - to było kuriozalne - mówił.
- Prezydent ma kilka dni na zastanowienie się nad podpisaniem ustaw przyjętych przez Sejm. Największym bublem jest ustawa o SN, która ordynarnie łamie konstytucję. Liczę na to, że prezydent zawetuje wszystkie trzy ustawy, biorąc też pod uwagę nastroje społeczne - mówił Rzymkowski podkreślając, że prezydenckie weto wyciszyłoby społeczne emocje.
Obecne protesty to nie jest tylko opór "twardego betonu totalnej opozycji, jakiegoś KOD-ziarstwa", którzy sie boją, że utracą przywileje rodem z PRL. Protestują młodzi ludzie, studenci, którzy nie zgadzają się na to, co robi władza - uważa poseł. - Tym bardziej, że rządzący dają paliwo opozycji, inwektywy typu: ubecy, komuniści, zachęcają kolejne osoby do uczestniczenia w sprzeciwie - mówił wspominając młode osoby, które demonstrują z napisem: "złóg komunizmu".
Rzymkowski uważa, że jeśli PiS będzie kontynuować politykę oblężonej twierdzy, jest na najlepszej drodze do zamknięcia się w 30-procentowym elektoracie. - Ci ludzie, którzy spowodowali wygraną PiS w 2015 roku, wybiorą opozycję.
Poseł Kukiz'15 uważa, że obecne sprzeciwy są dużo liczniejsze niż wcześniejszy "Czarny protest" związany z projektem zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. - Zakres ostatnich demonstracji w obronie niezależności sądów znacznie je przekroczył - uważa. - Najbardziej protestujących zmobilizowała ustawa o SN - i to szczególnie proces jej procedowania. Pominięto ścieżkę właściwą dla projektu rządowego, pominięto konsultacje, a pęd w przyjmowaniu ustawy i pole rażenia, jakie miałyby nowe przepisy - skierowały również młodych ludzi przeciwko PiS.
Czy prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać ukarany w związku z incydentem, do którego doszło podczas miesięcznicy smoleńskiej? Opublikowane wyniki sondażu na ten temat wskazują, że Polacy są w tej sprawie podzieleni.
Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego przez aklamację przyjęła uchwałę o poparciu kandydatury marszałka Sejmu Szymona Hołowni (Polska 2050) w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Tempo rozliczania rządów PiS staje się zarzewiem sporów w koalicji. Adrian Zandberg w mediach społecznościowych przypomniał jednak, że Polaków bardziej niż polityczne rozliczenia interesują rosnące ceny, kolejki do lekarzy i codzienne problemy, które bezpośrednio wpływają na ich życie. „Rozliczeniami człowiek się nie naje” – podkreślił.
Przewodniczący Ogólnopolskiej Federacji "Bezpartyjni i Samorządowcy” Marek Woch poinformował, że weźmie udział w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2025 roku.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Nawet ja należę do osób, które uważają, że politycy powinni podlegać surowszej odpowiedzialności z racji tego, że dysponują środkami publicznymi, zajmują stanowiska w imieniu narodu - powiedział w rozmowie z TVN24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński.
– Będę kibicował każdemu, kto nie jest z koalicji rządzącej – oświadczył Paweł Kukiz, oceniając kandydaturę Karola Nawrockiego na prezydenta RP.
Zdaniem PKW ugrupowanie związane z Pawłem Kukizem nie przestrzega należycie przepisów wprowadzonych właśnie przez byłego rockmana. – To pachnie hipokryzją – ocenia ekspert.
Czy Marek Jakubiak będzie ponownie ubiegał się o prezydenturę? Poseł Kukiz'15 zadeklarował, że nie uchyla się "od takiego obowiązku". W rozmowie z Radiem Plus ocenił, że może być czarnym koniem wyborów prezydenckich.
Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa w rządzie PiS, zarejestrował partię, ale to tylko wstęp do budowy czegoś szerszego wraz z posłami zasiadającymi w kole Kukiz’15 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Jeśli przed wyborami prezydenckimi prezes PiS Jarosław Kaczyński nie skonsultuje z liderami takich formacji jak Konfederacja, Kukiz'15 czy PSL selekcji kandydata, to jego partia przegra wybory, co może mieć dla niej daleko idące konsekwencje - ocenił na antenie Telewizji Echo24 poseł Paweł Kukiz.
Jan Krzysztof Ardanowski - poseł, były minister rolnictwa, do niedawna członek klubu PiS - dołączył do koła Kukiz'15 - wynika z informacji opublikowanych w serwisie internetowym Sejmu.
- To się czuło od kilku posiedzeń - tak marszałek Sejmu, Szymon Hołownia zareagował na zapowiedź powołania nowej partii i, co za tym idzie, koła w izbie niższej parlamentu.
Nie potrafię zrozumieć, na co czeka Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział Marek Jakubiak z koła Kukiz'15, komentując wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i sytuację w koalicji rządzącej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas