Sondaż. Czy Mejza powinien zostać zdymisjonowany? Badani zdecydowani

Prawie 70 proc. ankietowanych przez Kantar uważa, że Łukasz Mejza, wiceminister sportu z Partii Republikańskiej, powinien stracić stanowisko. Przeciwnego zdania jest co piaty badany.

Publikacja: 13.12.2021 17:20

Łukasz Mejza

Łukasz Mejza

Foto: PAP, Tomasz Gzell

Działalność Łukasza Mejzy opublikowała niedawno Wirtualna Polska. Polityk miał założyć firmę, reklamującą się sloganem "Leczymy nieuleczalne", która oferowała osobom nieuleczanie chorym i rodzicom dzieci w takiej sytuacji zagraniczne wyjazdy w celu odbycia terapii. Koszt takiego leczenia, nieudokumentowanego pod względem medycznym, wynosił od  8o. tys. dolarów.

Czytaj więcej

WP: Łukasz Mejza obiecywał pomoc nieuleczalnie chorym. Wiceminister wydał oświadczenie

Po publikacji Mejza stwierdził, że jest to atak na jego dobre imię i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. Wielu polityków, w tym również Zjednoczonej Prawicy, domagało się dymisji Mejzy, ale szef rządu takiej decyzji nie podjął, twierdząc, że czeka na kontrolę właściwych służb.

Ostatecznie Mejza wystąpił o bezpłatny urlop w Ministerstwie Sportu i od pełnienia obowiązków posła, a na konferencji prasowej stwierdził, że atak na niego to atak na sejmową większość, próba obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy, którą od nieodmiennie gorąco popiera, oraz próba przejęcia władzy przez opozycję.

Czytaj więcej

Mejza zawiesza pracę w Ministerstwie Sportu. Wystąpił o urlop

Kantar w sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 spytał ankietowanych spytał, czy zdaniem uczestników badania Mejza powinien zostać zdymisjonowany.

Twierdzącej odpowiedzi - "zdecydowanie" i "raczej tak" - udzieliło łącznie 68 proc. respondentów.

Przeciwnego zdania - - "zdecydowanie" i "raczej nie"  -  jest 19 proc. respondentów, a opinii na ten temat nie ma 13 proc. badanych.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Polityka
Nieoficjalnie: PiS chce obiecać kolejną obniżkę wieku emerytalnego
Polityka
Podpis, a następnie złożenie nowelizacji ws. lex Tusk. Jak Polacy oceniają decyzję Dudy?
Polityka
Górski & Cieślik: "4 czerwca na placu zabaw byli sami PiS-owcy"
Polityka
Konfederacja będzie domagać się milionów złotych za zablokowanie profilu na FB?
Polityka
Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzuca skargę na polskie prawo aborcyjne