Aktualizacja: 18.03.2025 11:52 Publikacja: 26.11.2021 14:52
Ryszard Antoni Legutko (PiS)
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński
Legutko odniósł się do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej i do wypowiedzi polityków opozycji, w których krytykują działania podjęte przez rząd i instytucje mu podległe, m.in. Straż Graniczną. Antyrządowe wypowiedzi przedstawicieli opozycji mają - zdaniem profesora - działać na szkodę państwa polskiego, z uwagi na brak jedności polskiej klasy politycznej, przy sytuacji zagrożenia zewnętrznego.
- Opozycja jest w stanie takiego amoku i takiego zdemoralizowania, że rozpowszechni każde hasło propagandowe skierowane przeciwko polskiemu rządowi. Gdyby żyli jeszcze Idi Amin, albo cesarz Jean-Bédel Bokassa (dyktatorzy Ugandy i Republiki Środkowoafrykańskiej red.) i powiedzieli coś złego o polskim rządzie, to (opozycja) też by to powtarzała. Polski polityk, nawet jak jest w opozycji, to powinien zachować miarę i nie walczyć z rządem, bo to osłabia państwo. Opozycja podważa fundamenty instytucji, do których ma potem nadzieję wejść. To jest syndrom "targowicy" to znaczy walczyć za wszelką cenę ze swoimi, po to, żeby kontrolę nad Polską przejęli inni. Możemy dzisiaj zaobserwować ostre symptomy tej choroby po stornie opozycyjnej - stwierdził gość Polskiego Radia.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłaby Koalicja Obywatelska z 34-procentowym poparciem. Na drugim miejscu znalazłoby się Prawo i Sprawiedliwość, zyskując 26,3 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęłaby Konfederacja, która obecnie mogłaby liczyć na poparcie 21,4 wyborców.
Blisko 40 tysięcy osób ma już w swojej bazie danych wolontariuszy sztab kandydata Konfederacji Sławomira Mentzena – wynika z naszych informacji. To jeden z elementów, który ma doprowadzić do jego sukcesu 18 maja – wejścia do II tury wyborów.
Lider partii Front Krzysztof Tołwiński zebrał już kilkanaście tysięcy podpisów potrzebnych do startu w wyborach. Jeśli uda mu się zarejestrować, będzie prawdopodobnie najbardziej prorosyjskim kandydatem w historii polskich elekcji prezydenckich.
Barbara Skrzypek zeznawała bez pełnomocnika, nie nagrywano jej przesłuchania, a protokół z czterogodzinnych zeznań ma tylko dziewięć stron – czy prokuratura dochowała standardów?
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
" Nie ma kwestii, czy będziesz za to siedział – jest tylko pytanie, kiedy. I to nastąpi szybciej, niż myślisz…" - pisze były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Reaguje tak na zapowiedź pozwu, który Adam Bodnar zamierza wnieść przeciwko niemu za naruszenie dóbr osobistych.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
- Kiedy po wyborach 2023 roku nastąpiła zmiana władzy, a ministrem sprawiedliwości został Adam Bodnar, można było mieć nadzieje, że wszystko wejdzie na prawidłowe tory. Niestety, okazało się inaczej - mówił na antenie TOK FM sędzia Sądu Rejonowego w Nysie Mariusz Ulman.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że jego sprzeczka z Wołodymyrem Zełenskim podczas wizyty prezydenta Ukrainy w Gabinecie Owalnym była częścią strategii wywierania presji na Ukrainę. Oświadczył również, że decyzja USA o wstrzymaniu dostaw broni na Ukrainę nie miała żadnych konsekwencji dla ukraińskiej armii.
Coraz więcej wskazuje na to, że wojna polsko-polska przestaje odpowiadać politycznym potrzebom Polaków. Pytanie brzmi, czy Koalicja Obywatelska i PiS będą umiały wymyślić się na nowo.
Branża kolejowa jest podzielona w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości. Część specjalistów obawia się, że projekt osuszy budżet i zabraknie na budowę kolei regionalnych, które przewożą większość pasażerów.
Tadeusz Batyr, autor biografii „Nikosia”, pochwalił na antenie TVP Karola Nawrockiego. Sprawa odbiła się szerokim echem, bo Tadeusz Batyr to pseudonim literacki Karola Nawrockiego. Głos w sprawie zabrała też Edyta Skotarczak, żona „Nikosia”.
Sześć medali przywieźli Polacy z łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach w Hamar oraz z rozgrywanych w Pekinie mistrzostw świata w short tracku.
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski został w poniedziałek przesłuchany w warszawskiej prokuraturze okręgowej w związku ze złożonym przez niego zawiadomieniem o podejrzeniu zamachu stanu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas