Z ustaleń NIS wynika, że utrata wagi przez Kim Dzong Una nie ma związku z problemami zdrowotnymi - podaje południowokoreańska agencja Yonhap. 

Południowokoreański wywiad przedstawił swoje ustalenia w czasie posiedzenia południowokoreańskiego parlamentu, odbywającego się za zamkniętymi drzwiami. Wywiad Korei Południowej zdementował pogłoski, że północnokoreański reżim pokazuje sobowtóra Kima w czasie jego ostatnich publicznych wystąpień. 

To, że Kim Dzong Un nie ma problemów ze zdrowiem, wywiad Korei Południowej wywnioskował dzięki wykorzystaniu "sztucznej inteligencji i innych metod naukowych" - relacjonował jeden z południowokoreańskich parlamentarzystów, który brał udział w sesji parlamentu, na której wywiad przedstawił swój raport.

Czytaj więcej

Koreańczycy z Północy "zrozpaczeni" utratą wagi przez Kima

Zdrowie Kima jest często przedmiotem spekulacji w Korei Południowej, ze względu na wpływ jaki miałaby na reżim w Pjongjangu sytuacja, w której przywódca Korei Północnej nie mógłby dłużej sprawować rządów. Dyktator Korei Północnej nie ma żadnego znanego sukcesora.

To, że Kim Dzong Un nie ma problemów ze zdrowiem, wywiad Korei Południowej wywnioskował dzięki wykorzystaniu "sztucznej inteligencji i innych metod naukowych"

Według ustaleń wywiadu Korei Południowej Kim Dzong Un miał w ostatnim czasie usunąć portrety swojego ojca i dziadka - Kim Dzong-Ila i Kim Ir Sena z miejsc, w których odbywa oficjalne spotkania.