O stanie swego zdrowia prezydent Białegostoku poinformował w mediach społecznościowych. "Drodzy białostoczanie, COVID-19 nie ominął także mnie" - napisał polityk dodając, że od niedzieli znajduje się w szpitalu.

"Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej" - stwierdził Tadeusz Truskolaski. Zaapelował o poddawanie się szczepieniom.

Czytaj więcej

Niedzielski: Szczepienia działają, nie przewidujemy nowych obostrzeń

"Kurier Poranny" podał, że prezydent Białegostoku jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. - Mam temperaturę, jestem osłabiony, czuję bóle, jak przy covidzie. Nie jest to jednak przebieg na tyle poważny, że wymagam wspomagania oddychania - powiedział gazecie Truskolaski.

Prezydent Białegostoku "podkreśla, (że - red.) ma częściowo zajęte płuca, więc na razie nie ma mowy o opuszczeniu (przez niego - red.) szpitala" - czytamy w "Kurierze Porannym".

W wyborach samorządowych w 2018 r. Tadeusz Truskolaski otrzymał w pierwszej turze ponad 56 proc. głosów. Funkcję prezydenta Białegostoku sprawuje od 2006 r.

Czytaj więcej

Starosta żąda od pracowników zaświadczenia o zaszczepieniu na koronawirusa

W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informowało w poniedziałek o 421 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, raport z poprzedniego dnia mówił o dodatnim wyniku testu na SARS-CoV-2 u 643 osób.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ