Decyzję w związku z wnioskiem papieża Franciszka sprzed dwóch tygodni wydała Papieska Komisja ds. Państwa Watykańskiego, na czele której stoi kard. Giuseppe Bertello.

7 września papież wezwał Gubernatorat Państwa Watykańskiego do podjęcia "wszelkich odpowiednich środków w celu zapobiegania, kontrolowania i przeciwdziałania zagrożeniu zdrowia publicznego".

Czytaj więcej

Częściowy obowiązek szczepień na COVID-19. Słowenia znów zaostrza przepisy

Dekret stanowi, że od 1 października na teren Watykanu wpuszczane będą wyłącznie osoby, które posiadają watykański paszport covidowy ("Green Pass"), unijny certyfikat covidowy lub inny zagraniczny dokument poświadczający zaszczepienie przeciw COVID-19 lub przejście choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Do wstępu na teren Watykanu upoważniał będzie też negatywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Nowe przepisy odnoszą się do mieszkańców Watykanu, wszystkich członków personelu Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz rzymskiej kurii i instytucji pokrewnych, a także "wszystkich odwiedzających i korzystających z usług".

Czytaj więcej

Włochy: Od 15 października do pracy tylko z paszportem covidowym?

Ustanowiono wyjątek dla osób uczestniczących w celebracjach liturgicznych, jednak wyłącznie na czas "niezbędny do przeprowadzenia obrzędu".

W czwartek włoski rząd zdecydował, że przepustki covidowe będą od 15 października obowiązkowe we wszystkich miejscach pracy.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ