Reasumpcja głosowania w Sejmie. Kukiz pomógł PiS-owi. Opozycja: Kupieni w dwie godziny

W ponownym głosowaniu w sprawie odroczenia obrad Sejmu trzech posłów Kukiz'15 zmieniło zdanie i zagłosowało razem z Prawem i Sprawiedliwością. Posłowie opozycji mówią o politycznej korupcji.

Aktualizacja: 11.08.2021 20:14 Publikacja: 11.08.2021 20:05

Reasumpcja głosowania w Sejmie. Kukiz pomógł PiS-owi. Opozycja: Kupieni w dwie godziny

Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz złożyli wnioski o odroczenie posiedzenia Sejmu. Wniosek został przyjęty, Prawo i Sprawiedliwość nie miało większości. Wspólnie z opozycją zagłosowało pięcioro członków Porozumienia.

Marszałek Elżbieta Witek zdecydowała o reasumpcji głosowania. Po przerwie zdanie zmieniło trzech posłów Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Parlamentarzyści zagłosowali razem z PiS-em, co pozwoliło na wznowienie obrad. Wcześniej Sachajko tłumaczył, że doszło do pomyłki.

"Posłowie Kukiza sprzedali się na sali sejmowej PiSowi. Godzinę temu głosowali za odroczeniem obrad, teraz po negocjacjach w kuluarach z Kaczyńskim „zmienili zdanie”. Obraz upadku i rozkładu. Aż czuć zapach zgnilizny" - skomentował Jan Grabiec.

"Zobaczcie, jaką korupcyjną maszynę uruchamiają dla pojedynczych głosowań. A teraz wyobraźcie sobie, że PiS przegrywa wybory" - napisał Arkadiusz Myrcha.

"Pan grajek śpiewał kiedyś, co myśli o politykach. Jak bardzo autobiograficzny był ów utwór dowiadujemy się w tej chwili. „Szarańcza przy was to jest bajka, bo cały kraj już zgnił.” - ocenił Marek Belka.

"Cała Polska jest świadkiem bezczelnej politycznej korupcji pomiędzy PiS a Kukiz15. Ile kosztuje ten słaby koncert?" - zapytał Mirosław Suchoń. W podobnym tonie wypowiedziała się Agnieszka Pomaska: Ile to kosztowało polskich podatników? - zapytała.

"Kukiz. Nie masz już twarzy. Stałeś się sprzedawczykiem, który za kasę sprzeda swoich wyborców! Obrzydliwość!" - napisała Iwona Hartwich.

"Ciekawe ile dostanie Kukiz i jego ekipa za te dzisiejsze akrobacje. Taki z nich antysystemowcy, że dali się kupić w ile... 2 godziny? Szybko poszło" - oceniła Marcelina Zawisza.

"Kukiz, Sachajko, Żuk - to nazwiska ludzi, którzy stracili honor pozwalając Kaczyńskiemu odzyskać większość. Co zyskali? Coś o czym za klika lat zapomną a wstyd będzie z nimi już zawsze" - to komentarz Macieja Gduli.

"No cóż antysystemowiec P. Kukiz wraz z dwójką kolegów poparł nieregulaminowy wniosek o reasumpcję głosowania w sprawie odroczenia posiedzenia. Podobno za „stołek” dla posła Tyszki" - napisała Iwona Śledzińska-Katarasińska.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Sondaż: Szef MON do dymisji? Polacy odpowiadają
Polityka
Marcin Mastalerek: Na prawicy nie ma osób, które mają taki talent wiązania ludzi ze sobą, jaki ma Andrzej Duda
Polityka
Prof. Jarosław Flis: Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na prezydenta? To jakby PO wystawiła Ewę Kopacz
Polityka
Sondaż: Czy po wyborach europejskich Trzecia Droga się rozpadnie?
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Polityka
Andrzej Duda: Skoro Putin chce, by Rosjanie masowo ginęli, to należy to spełnić
Polityka
Sondaż: Kto faworytem w drugiej turze wyborów prezydenckich. Złe informacje dla Morawieckiego