Tutaj można przekazać własne opinie
- Są dwa pokolenia, którymi musimy się zająć szczególnie - seniorzy oraz dzieci i młodzież – zadeklarował premier. Tym pierwszym obiecał wspieranie aktywności zawodowej i program przywracania do pracy, oraz dodatkowe pieniądze na przyszłe „godziwe emerytury” pochodzące z prywatyzacyjnej rezerwy emerytalnej. Emerytom zaś zwolnienie z abonamentu radiowo-telewizyjnego. - Państwo powinno być stać na taki gest - powiedział Tusk.
Większa cześć wystąpienia szefa rządu poświęcona była jednak dzieciom. – Naszą ambicją jest, by młode pokolenie miało takie same szanse rozwoju jak ich rówieśnicy w innych krajach - powiedział premier. W budżecie mają się znaleźć pieniądze na ciepły posiłek dla każdego dziecka, które takiego posiłku potrzebuje „bez zbędnych świstków i zaświadczeń”. - Jeśli dziecko prosi o jedzenie to znaczy ze jest głodne i musi być nakarmione - powiedział premier. - Nie zaznam spokoju dopóki nie będę miał pewności, że żadne dziecko nie będzie głodne, bo każde głodne dziecko to hańba - dodał.
Drugim elementem działań na rzecz najmłodszych ma być program poprawy bezpieczeństwa - program walki z przemocą i gwałtem wobec dzieci. - Prawo do takiej ochrony mają wszyscy, ale szczególnie ci, którzy sami nie umieją się bronić – powiedział premier. Elementem tych działań ma być także program „Boisko w każdej gminie”.
Trzecim i ostatnim filarem programu dla młodego pokolenia ma być wyrównywanie szans w dostępie do komputerów i Internetu. - Przyszedł czas na informatyczną rewolucję w naszych szkołach. Ma jej służyć program pod hasłem „Dostęp do komputera dla każdego ucznia” – zadeklarował Donald Tusk. Oznacza on umożliwienie korzystania z komputera, Internetu i oprogramowania edukacyjnego każdemu uczniowi w każdej polskiej szkole.