Demonstranci w sobotę wieczorem wrzucali do sieci społecznościowych nagrania z protestu przed ambasadą, w trakcie której włamali się do pustej placówki w XVI dzielnicy Paryża i zdewastowali ją.

Policja wyrzuciła intruzów ich z budynku dwie godziny później. Protest kontynuowany był na ulicy, poza terenem ambasady. Świadek zdarzenia, okoliczny mieszkaniec, powiedział agencji AFP, że protestujący "przeskoczyli barierki i rozwalili drzwi".

Protesty wybuchły po tym, jak co najmniej trzy osoby zostały postrzelone w sobotę w mieście Douala w Kamerunie, podczas manifestacji opozycjonistów z partii Członkowie Odrodzenia Kamerunu (MRC). Tak twierdzą przedstawiciele partii - minister ds. komunikacji Rene Emmanuel Sadi zapewnił z kolei, że w czasie protestu "nie wystrzelone zostały żadne prawdziwe pociski".

Rząd Kamerunu oświadczył w niedzielę, że 117 osób zostało aresztowanych w sobotę, w związku z naruszeniami porządku w czasie protestów w stolicy Jaunde, a także w miastach Bafoussam i Mbouda.

Przywódca MRC Maurice Kamto twierdzi, że to on jest prawowitym zwycięzcą wyborów prezydenckich z października ubiegłego roku.