"Izraelska armia bije dzieci". Na nagraniu wojsko z Gwatemali

Grahame Morris, parlamentarzysta brytyjskiej Partii Pracy udostępnił na Twitterze wpis z nagraniem, na którym - jak pisał - izraelscy żołnierze biją palestyńskie dzieci. Izraelska armia w odpowiedzi zwróciła uwagę, że nagranie to pochodzi sprzed czterech lat i przedstawia żołnierzy z Gwatemali - informuje "Times of Israel".

Aktualizacja: 22.04.2019 22:30 Publikacja: 22.04.2019 22:19

"Izraelska armia bije dzieci". Na nagraniu wojsko z Gwatemali

Foto: YouTube

arb

"Fantastyczne, absolutnie fantastyczne, izraelska armia, najlepiej finansowana, najlepiej szkolona, najlepiej wyposażona armia świata uchwycona obiektywem kamery w czasie bicia dla zabawy palestyńskich dzieci. Niech im Bóg wybaczy" - napisał Morris.

Tymczasem nagranie - na co zwróciła uwagę izraelska armia na swoim profilu na Twitterze - pochodzi z 2015 roku i przedstawia incydent z udziałem żołnierzy z Gwatemali, którzy biją dwóch nastolatków.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Trump mówi o wojnie na Ukrainie i spotkaniu z Putinem. „Mam już tego dość”
Polityka
Były szef FBI James Comey ma poważne kłopoty. Powód: zdjęcie cyfr „86 47” z muszli na piasku
Polityka
Rumunia: NATO wstrzymuje oddech przed wyborami prezydenckimi
Polityka
Szczyt NATO w Hadze. „Zełenski może nie być mile widziany"
Polityka
Euforia w Syrii. Trump obiecuje znieść sankcje