Dziś w trasę ruszył WiosnoBus. Lider partii Robert Biedroń od Częstochowy rozpocznie objazd kraju. W najbliższych tygodniach ma razem z kandydatami do PE odbyć serię kilkudziesięciu spotkań wyborczych, konwencji i konferencji. Trasa obejmie duże, średnie miasta i wsie. 

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie Biedroń powiedział, że "cieszy go, że politycy zaczynają mówić wiosennym językiem".

- Takiego języka używał Donald Tusk 3 maja i Grzegorz Schetyna 4 maja. Ochrona środowiska, równe prawa, nowoczesna edukacja to nasze postulaty. Potrzeba było Wiosny, żeby ich zainspirować - dodał.

Jednocześnie odniósł się do słów lidera PO. Kiedy Grzegorz Schetyna mówi, że odejdzie od węgla, to ja pytam: jak rządziliście, to co zrobiliście, żeby odchodzić od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii? - pytał.

- My, jako Wiosna, ponieważ jesteśmy ludźmi, którzy stali na ulicach, którzy działali w organizacjach pozarządowych, którzy działali w samorządach, wiemy jak to zrobić - powiedział.

- Gdy stare partie siedzą zamknięte w zimnym, ciemnym Sejmie, my ruszamy w Polskę. Prawie 20 dni w trasie, kilkadziesiąt miejscowości, 10.000 kilometrów do pokonania - zadeklarował Biedroń.