Norman Lowell, szef ugrupowania Imperium Europa, który stara się zostać europosłem, podczas spotkania z wyborcami w Rabacie powiedział, że nie da się zaprzeczyć Holokaustowi. - Bo jak zaprzeczyć czemuś, co nigdy się nie wydarzyło? - zapytał. – Cała ta mistyfikacja jest największym kłamstwem od czasów Dziewicy Maryi – dodał.

Czytaj także: Jeden na 20 Brytyjczyków nie wierzy w Holokaust

 

 

 

Lowell stwierdził również, że według niego obóz śmierci w Auschwitz "jest dziś polskim Disneylandem", w którym zginęło "jedynie 70 tysięcy Żydów”. – Według danych rosyjskich tylko około 70 000 Żydów zginęło w Auschwitz i potwierdził to Czerwony Krzyż, który miał swobodny dostęp do obozów. Ofiary te zmarły na tyfus, czerwonkę i głód, ponieważ Alianci zbombardowali tory kolejowe prowadzące do obozów więc Niemcy po prostu nie mogli ich nakarmić – powiedział. 

Norman Lowell jest założycielem i liderem skrajnie prawicowej partii Imperium Europa. Jej członkowie opowiadają się między za zamieszkiwaniem Europy tylko przez osoby o białym kolorze skóry. To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Lowella. W przeszłości mówił on, że "rozmnażanie się z czarnoskórymi jest bluźnierstwem przeciwko naturze" oraz, że dzieci z niepełnosprawnościami "powinny być zabijane zaraz po porodzie".