Reklama
Rozwiń
Reklama

Chiny - Korea Północna: Kim Dzong Un i Xi Jingping chcą współpracować. Niezależnie od sytuacji

Przywódca Korei Północnej Kim Dzing Un i prezydent Chin Xi Jinping osiągnęli porozumienie w "ważnych kwestiach" i zgodzili się budować przyjazne stosunku "niezależnie od sytuacji zewnętrznej" - podały północnokoreańskie media państwowe.

Aktualizacja: 22.06.2019 08:07 Publikacja: 22.06.2019 07:50

Chiny - Korea Północna: Kim Dzong Un i Xi Jingping chcą współpracować. Niezależnie od sytuacji

Foto: AFP

Xi Jinping w piątek opuścił Pjongjang. Prezydent Chin w stolicy Korei Północnej spędził dwa dni. Byłą to pierwsza od 14 lat wizyta chińskiego przywódcy w Korei Północnej.

Wizyta Xi miała na celu wzmocnienie odizolowanego kraju przed naciskiem w związku z sankcjami nałożonymi za rozwijanie programu jądrowego i rakietowego oraz zahamowanie rozmów na temat denuklearyzacji ze Stanami Zjednoczonymi.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Donald Trump wzywa do opublikowania akt ze sprawy Jeffreya Epsteina
Polityka
Epstein nie przestaje prześladować Trumpa
Polityka
Gwiazda ruchu MAGA otrzymuje groźby. Wcześniej Trump nazwał ją „narzekającą wariatką”
Polityka
Politycy AfD zaproszeni do Waszyngtonu. Konferencja z ich udziałem „przeciwwagą dla Davos”
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Przyjaźnić się z USA, ale też z Rosją. Elastyczny jak prezydent Kazachstanu
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama