Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 20.07.2015 14:50 Publikacja: 20.07.2015 14:35
Micheil Saakaszwili w Odessie
Foto: youtube
Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili twierdzi, że ma wystarczająco dowodów na to, że były gubernator Dniepropietrowska Igor Kołomojski bierze udział w procederze przemytu w odeskim porcie. Zapewnił, że jednemu z głównych ukraińskich oligarchów „nie uda się go kupić i zastraszyć".
- Jestem gotów przedstawić wszystkie dowody. Uczciwa część naszych stróży prawa posiada poważne dowody – jak się odbywa pranie brudnych pieniędzy, machlojki podatkowe oraz co się dzieje w służbie celnej – powiedział Saakaszwili w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji 1+1.
Wysunięty przez Gruzińskie Marzenie Micheil Kawelaszwili został wybrany – decyzją kolegium elektorów – na nowego prezydenta Gruzji. Polityk i były piłkarz był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Przed październikowymi wyborami do litewskiego Sejmu wszyscy ważni zapewniali, że nie dopuszczą do władzy antysystemowego Świtu Niemna. Znalazł się jednak w nowym rządzie pod wodzą socjaldemokratów.
Parlament Korei Południowej zagłosował za impeachmentem prezydenta Yoon Suk-yeola. 3 grudnia polityk ogłosił stan wojenny. Trwał on jednak zaledwie sześć godzin – został odwołany pod naciskiem parlamentu oraz protestów społecznych.
Ludzie Donalda Trumpa rozmawiali z Białym Domem i przedstawicielami Ukrainy na temat zakończenia wojny - podaje telewizja NBC News. Z doniesień wynika, że dotychczas zespół amerykańskiego prezydenta-elekta nie przedstawił w tej kwestii żadnego konkretnego planu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Była przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odniosła obrażenia podczas podróży do Luksemburga i została przyjęta do szpitala na badania - poinformował jej rzecznik Ian Krager.
Gdyby wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz trafienia pociskiem rakietowym kolumny prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, wykonałoby zadanie - oświadczył były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, odnosząc się do uderzenia rakiety, która eksplodowała podczas wizyty Zełenskiego i premiera Grecji w Odessie.
Do rosyjskiego ataku na Odessę doszło w czasie, gdy w mieście przebywali prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski i premier Grecji, Kyriakos Mitsotakis.
Rosja przeprowadziła w nocy atak z użyciem dronów-kamikadze na Ukrainę - informują ukraińskie władze.
Rosjanie bombardują dronami ukraińskie miasta, Ukraińcy są jednak górą zarówno w powietrzu, jak i na morzu.
Według informacji dowódcy ukraińskiej armii, gen. Walerija Załużnego, Rosjanie atakowali Ukrainę 158 dronów i różnych rakiet w co najmniej czterech falach ataku. Ponad 110 obiektów Ukraińcom udało się zestrzelić, ale około 40 trafiło w różne cele.
Rosjanie przepuścili kolejny atak na Odessę. Uszkodzono między innymi Odeskie Muzeum Sztuki mieszczące się w XIX-wiecznym Pałacu Potockich. Budynek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, razem z całym odeskim Starym Miastem.
Jedna osoba została ranna, a infrastruktura portowa została poważnie uszkodzona w wyniku nocnego ataku rakietowego oraz z użyciem dronów Rosjan na Odessę - podała ukraińska armia.
Część rosyjskiego drona spadła na terytorium Rumunii w czasie rosyjskiego ataku powietrznego na cele w obwodzie odeskim, do którego doszło 4 września - oświadczył minister obrony Rumunii, Angel Tilvar, w rozmowie z Antena 3 CNN.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas