Reklama

Partia Pracy chce likwidować prywatne szkolnictwo na Wyspach

Partia Pracy w czasie kampanii przed najbliższymi wyborami będzie obiecywać "efektywne zlikwidowanie" prywatnego szkolnictwa na Wyspach i "redystrybucję" własności prywatnych szkół dla sektora publicznego - informuje Sky News.

Publikacja: 23.09.2019 08:56

Partia Pracy chce likwidować prywatne szkolnictwo na Wyspach

Foto: AFP

arb

Członkowie Partii Pracy, w czasie dorocznej konwencji tego ugrupowania (konwencja rozpoczęła się w niedzielę w Brighton) poparli postulat, który jest chwalony jako "duży krok w stronę odebrania przywilejów niewielkiej, wykształconej w Eton (chodzi o Eton College - prestiżową prywatną szkołę średnią) elity".

Uczestnicy konwencji w Brighton poparli postulat "zintegrowania prywatnych szkół z sektorem publicznym", który ma zostać zapisany w programie wyborczym labourzystów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
KE zdecydowała. Polska może ubiegać się o zwolnienie z relokacji migrantów
Polityka
Nicolas Sarkozy opuści więzienie
Polityka
Rosja planowała zbudować pierwszą od czasu ZSRR bazę floty w Afryce. Nie powstanie
Polityka
Coraz mniej Niemców wyjeżdża do USA po objęciu władzy przez Trumpa
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Polityka
Donald Trump na meczu NFL w Waszyngtonie. Nie na taką reakcję kibiców liczył
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama