Reklama
Rozwiń

Irak: Siły bezpieczeństwa tłumią protesty. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła w czasie wtorkowych antyrządowych protestów w Bagdadzie. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

Aktualizacja: 26.11.2019 13:26 Publikacja: 26.11.2019 13:02

Irak: Siły bezpieczeństwa tłumią protesty. Jedna osoba nie żyje

Foto: AFP

qm

W Bagdadzie jeden z demonstrantów zmarł po tym, gdy został postrzelony w głowę gumową kulą w pobliżu mostu Al-Ahrar, który stanowi granicę, ustanowioną przez siły bezpieczeństwa, gdyż prowadzi do dzielnicy budynków rządowych na zachodnim brzegu rzeki Tygrys.

Obszar ten, położony na północ od głównego miejsca protestów na placu Tahrir, stał się miejscem starć demonstrantów z siłami bezpieczeństwa. Przeciwko protestującym używany jest m.in. gaz łzawiący i gumowe kule. Środki te mają odepchnąć demonstrantów od mostu. We wtorek w pobliżu Al-Ahrar obrażenia odniosło kolejnych 18 osób.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
W USA umiera umiar. Trump tyranizuje republikanów, Musk tworzy nową partię
Polityka
Elon Musk zakłada nową partię. Jest komentarz Donalda Trumpa
Polityka
Przełomowa decyzja Sądu Najwyższego Izraela. Ultraortodoksyjni studenci - do wojska
Polityka
Elon Musk ogłasza powstanie nowej partii politycznej w USA. „Odda wam wolność”
Polityka
Lider opozycji w Baku: Zerwiemy z Rosją, ale najpierw reformy demokratyczne