Spot wyborczy został usunięty ponieważ miał naruszać przepisy dotyczące praw do własności intelektualnej.

BBC w ubiegłym tygodniu protestowało przeciwko emisji spotu podkreślając, że zawiera on fragmenty, na których widać najbardziej znanych prowadzących stacji. Fragmenty z ich wypowiedziami miały być wyjęte z kontekstu co mogło zaszkodzić przekonaniu o ich bezstronności.

Facebook w poniedziałek poinformował, że za każdym razem, gdy "otrzyma zgłoszenie o umieszczonych na FB treściach - niezależnie od tego czy występują one w reklamie, czy gdzie indziej - będzie działał zgodnie ze swoją polityką i podejmie działania, jeśli będą one wymagane".

Jak podkreśla AP brytyjskie prawo wyborcze powstało w czasie, gdy media społecznościowe i internet nie były jeszcze ważnym kanałem prowadzenia kampanii, w związku z czym partie wykorzystują przestrzeń internetową do emitowania materiałów, których nie mogłyby - zgodnie z prawem - pokazać w "klasycznych" mediach.

Wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się 12 grudnia. Sondaże wskazują, że wygra je Partia Konserwatywna Johnsona, nie jest jednak pewne, czy zdobędzie ona samodzielną większość.