Reklama
Rozwiń

#RZECZoPRAWIE - Aleksandra Tarka: Wspólny PIT najbardziej korzystny

Najkorzystniejsze rozwiązania w rozliczaniu PIT mają osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujące dzieci - powiedziała Aleksandra Tarka, dziennikarka „Rzeczpospolitej” w środowym programie #RZECZoPRAWIE Anny Wojdy.

Aktualizacja: 29.03.2017 15:41 Publikacja: 29.03.2017 14:59

Aleksandra Tarka

Aleksandra Tarka

Foto: rp.pl

Dziennikarka wskazała, że w tym roku podatnicy mają dłuższy termin na rozliczenie z fiskusem. Formalnie czas na złożenie zeznania mija 30 kwietnia, jednak w związku z tym, że jest to niedziela, a w poniedziałek przypada 1 maja, termin na rozliczenie upływa 2 maja o godz. 23:59.

W tym roku fiskus może wypełnić zeznanie za podatnika, ale nie wszyscy mogą z tego rozwiązania skorzystać. W przypadku wypełnienia PITa przez urząd możemy zadeklarować co ma się w nim znaleźć, jednak możliwości są ograniczone. Urzędnik uwzględni bowiem wspólne rozliczenie małżonków, rozliczenie rodzica samotnie wychowującego dziecko oraz tylko dwie ulgi – ulgę rehabilitacyjną i ulgę na dzieci.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców