Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 22.03.2018 11:08 Publikacja: 23.03.2018 17:00
Podpaść na boisku sowieckiemu półbogowi, a potem dzięki futbolowi ocalić życie? Braci Starostinów, którzy tego doświadczyli, upamiętnia dziś pomnik na stadionie moskiewskiego Spartaka.
Foto: AFP
Po zamachu na Siergieja Skripala Londyn zapowiada zdecydowane kroki wobec Moskwy. Szef MSZ Boris Johnson wspomniał nawet o możliwości wycofania reprezentacji Anglii z odbywającego się w Rosji w czerwcu i lipcu piłkarskiego mundialu.
Anglicy oczywiście w Rosji wystąpią – kruchy ład po upadku ZSRR wprawdzie został zachwiany, ale wciąż daleko nam do sytuacji z czasów zimnej wojny, gdy bojkot imprez sportowych był niemal na porządku dziennym. Warto przy tym zauważyć, że w przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich mistrzostw świata w futbolu raczej nie bojkotowano. Rządzący Wielką Brytanią konserwatyści wiedzą, że gdyby zakazali podopiecznym Garetha Southgate'a występów w Rosji, niekoniecznie obróciłoby się to na ich korzyść. Wprawdzie początkowo aż 48 proc. Brytyjczyków było za wycofaniem się z nadchodzącego turnieju, ale do mistrzostw jeszcze kilka miesięcy i nastroje z pewnością ulegną zmianie. Zdaje się to potwierdzać kolejna ankieta, tym razem z „The Times", w poniedziałek, 26 marca, za wycofaniem reprezentacji z turnieju było już tylko 34 proc. jej uczestników.
Wszyscy wiemy, że kiedyś było lepiej. Polityka wyglądała zupełnie inaczej, miała inny poziom i klimat, a debaty...
Nowy spektakl Teatru Współczesnego za dyrekcji Wojciecha Malajkata pokazuje, że warto szukać w teatrze wzruszenia.
Nadmierne i niepoprawne stosowanie leków to w Polsce plaga. Książka Arkadiusza Lorenca pokazuje tło tego problemu.
„Ale wtopa” to gra, przez którą można nieźle zdenerwować się na znajomych.
„Thunderbolts*” przypomina, że superbohaterowie wcale nie są doskonali.
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas