W maju 2021 r. świat obiegła smutna wiadomość. Zmarł Kentarō Miura, autor „Berserka”, mangi, która przez wielu uznawana jest za jedno z największych komiksowych dzieł. Ta tworzona od 1989 r. epicka historia miała wszystko, co tylko mogło zadowolić gusta wymagających odbiorców – zapierające dech w piersiach rysunki, wciągającą fabułę, pełnokrwiste postacie zmagające się z przeciwnościami losu i własnymi ograniczeniami. Niestety śmierć autora uniemożliwiła jej dokończenie, a fani zaczęli zastanawiać się, co dalej. W internecie teoria goniła teorię, ale na koniec dominowała jedna – „Berserk” z pewnością pozostanie niedokończony, ponieważ Japończycy uważają, że dokończenie czyjegoś dzieła przez innego twórcę jest oznaką braku szacunku.