Aktualizacja: 12.12.2024 21:07 Publikacja: 20.09.2024 17:00
Pięciopiętrowy gmach Pentagonu w kształcie pięcioboku, a także wszystko, co znajduje się wewnątrz tego budynku, na 600 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni biurowej, momentalnie za sprawą promieniowania świetlnego i cieplnego zamieni się w przegrzany pył, a 27 tysięcy pracowników Departamentu Obrony – w płonący węgiel
Foto: Austin Nooe/Shutterstck
Fragment książki Annie Jacobsen „Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz”, przeł. Michał Strąkow, która ukaże się za kilka dni nakładem wydawnictwa Insignis, Kraków 2024
Tytuł i śródtytuły pochodzą od redakcji
Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, być może w niedalekiej przyszłości
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Paranoja i chęć zachowania władzy. To są prawdziwe powody, dla których Aleksandrowi Łukaszence śpieszy się z rozmieszczeniem najnowszej rosyjskiej broni atomowej w swoim kraju. I białoruski dyktator staje się jej zakładnikiem.
Zdaniem szefa francuskiego wywiadu Nicolasa Lernera, w najbliższych miesiącach „krytycznym zagrożeniem” będzie ryzyko proliferacji czyli szybkiego zwiększania się ilości broni nuklearnej w Iranie.
Gdyby Rosjanie zrzucili bombę atomową na Warszawę, w ciągu doby zginęłoby ponad milion osób – wynika z analizy przeprowadzonej przez profesora i historyka technologii nuklearnej Alexa Wellersteina na zlecenie amerykańskiego „Newsweeka”.
Ukraińcy niszczą rosyjskie sztaby i magazyny amunicji za pomocą pocisków dalekiego zasięgu, Rosjanie szantażują bronią jądrową.
Przeżyli atak na Hiroszimę i Nagasaki, uratowane życie poświęcili na przekonywanie do świata bez broni nuklearnej. Nagrodzenie Noblem organizacji japońskich świadków to dobra decyzja w czasie, gdy Putin straszy użyciem bomby atomowej.
Rosyjski prezydent Władimir Putin przedstawił publicznie szykowane zmiany w doktrynie jądrowej, znów szantażując Zachód.
Tym razem oficjalnie i bez żadnych niedomówień rosyjski przywódca straszy użyciem najgroźniejszej z broni.
Wszystkie państwa posiadające broń jądrową modernizują swoje arsenały, coraz więcej głowic bojowych jest gotowych do szybkiego użycia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas