Reklama

Wina Mazurka: Postanowienia noworoczne

Andrzej ma prościej, bo co roku ma jedno postanowienie: Będę pił więcej sherry. I choć urzeka mnie prostota przekazu i dzielę ten cel z kolegą, to mam też inne pomysły na 2022 r. Przede wszystkim, jeśli Bóg da i covid pozwoli, chciałbym w tym roku trochę pojeździć.

Publikacja: 31.12.2021 06:00

Wina Mazurka: Postanowienia noworoczne

Foto: shutterstock

W sierpniu odłożyłem pięciotygodniową wyprawę do RPA, a czas wreszcie ten fascynujący kraj poznać dokładniej. Byłem tam kilka razy, ale nigdy nie wyjechałem winiarsko poza dawny Kraj Przylądkowy, a przecież i na południu Afryki wiele się zmieniło.

A gdyby mnie jakimś cudem zaniosło do Tanzanii, to tym razem zjeździłbym również tamtejsze winnice. Nie dorównują one jakością swych win tym z RPA, ale przecież warto i im przyjrzeć się bliżej, tym bardziej że Tanzania to drugi producent w Afryce Subsaharyjskiej.

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Plus Minus
„Limpopo”: Krokodyla nakarm mi luby
Plus Minus
„Islander: Wygnanie”: Europa po złej stronie
Plus Minus
„Slow Work. Jak pracować mniej i mądrzej”: W rytmie slow
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Dr hab. Dagmara Woźniakowska: Lubię wyraźne zakończenia
Plus Minus
„The Ballad of Wallis Island”: Wyspa smutków i radości
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama