„Czyściciele internetu”. Technologia nie jest obiektywna

Dokument był już w Polsce pokazywany w czasie tegorocznego 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, wywołując emocjonalne reakcje wśród widzów. Nic dziwnego, to poruszająca historia obnażająca mechanizmy współczesnego świata.

Publikacja: 05.10.2018 18:00

„Czyściciele internetu”. Technologia nie jest obiektywna

Foto: materiały prasowe

Rzeczywistości, której istotną część stanowi wirtualna przestrzeń i w której internet stał się potęgą. Każdego dnia co minutę pojawia się kolejne 500 godzin materiału filmowego na YouTubie, 450 tys. świeżych wpisów na Twitterze i 2,5 miliona postów na Facebooku. Ten ostatni ma więcej użytkowników niż jakiekolwiek państwo mieszkańców. Gdy powstawał, to jego założyciel Mark Zuckerberg deklarował, że stworzona przez niego platforma społecznościowa będzie wolna od jakiejkolwiek ingerencji. Mówił, że FB zawsze będzie umożliwiał użytkownikom wymianę wszystkiego, co tylko zechcą opublikować. Dziś wiadomo już, że jest inaczej.

Pozostało 83% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Wielki Gościńcu Litewski – zjem cię!
Plus Minus
Aleksander Hall: Ja bym im tę wódkę w Magdalence darował
Plus Minus
Joanna Szczepkowska: Racja stanu dla PiS leży bardziej po stronie rozbicia UE niż po stronie jej jedności
Plus Minus
Przeciw wykastrowanym powieścidłom
Plus Minus
Pegeerowska norma
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił