„Nienawiść, którą dajesz”. Szkolna pogadanka o nienawiści

22 lata po śmierci rapera Tupaca Shakura, zastrzelonego na ulicy w Las Vegas, słowa, które nosił wytatuowane na brzuchu, ożywają w tytule filmu George'a Tillmana Jr. „Nienawiść, którą dajesz". Przekaz obrazu jest prosty – trochę w myśl przysłowia, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – agresja i brak tolerancji zakorzenione od najmłodszych lat, z czasem wracają i oddają prosto w twarz z nawiązką.

Publikacja: 25.01.2019 18:00

„Nienawiść, którą dajesz”. Szkolna pogadanka o nienawiści

Foto: materiały prasowe

Więzy społeczne w Ameryce, poluzowane już za czasów prezydentury Baracka Obamy, okazały się ostatecznie iluzją. Sięgnięcie po najwyższe stanowisko w państwie przez Donalda Trumpa, a zwłaszcza jego ostra retoryka, boleśnie przypomniały fakt, że Stany Zjednoczone zbudowano na rasizmie i niewolnictwie. Nic dziwnego, że kolejne pokolenie afroamerykańskich twórców – na czele z Barrym Jenkinsem, autorem oscarowego „Moonlight" (2016) oraz Ryanem Cooglerem, którego „Czarna Pantera" (2018) została znakomicie przyjęta zarówno przez krytykę, jak i widownię, stając się jednym z najbardziej kasowych hitów w historii – postanowiło zareagować na zaistniałą sytuację.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Plus Minus
„Czechowicz. 20 i 2”: Syn praczki i syfilityka
Materiał Promocyjny
Jaką Vitarą na różne tereny? Przewodnik po możliwościach Suzuki
Plus Minus
„ale”: Wschodnia aura
Plus Minus
„Inwazja uzdrawiaczy ciał”: W poszukiwaniu zdrowia
Materiał Promocyjny
Warta oferuje spersonalizowaną terapię onkologiczną
Plus Minus
„Arcane”: Animowana apokalipsa
Materiał Promocyjny
Psychologia natychmiastowej gratyfikacji w erze cyfrowej