Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2019 16:26 Publikacja: 12.07.2019 00:01
Podstawą irańskich sił rakietowych są pociski krótkiego i średniego zasięgu typu Shahab (na zdjęciu przed portretem ajatollaha Alego Chamenei) oparte na konstrukcji północnokoreańskich rakiet Nodong-1. Składają się na największy arsenał pocisków balistycznych na całym Bliskim Wschodzie
Foto: Getty Images
W połowie lipca 2015 roku ministrowie spraw zagranicznych USA, Rosji, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Iranu oraz szefowa unijnej dyplomacji nie kryli radości. Politycy, pozując do wspólnego zdjęcia, żartowali i podawali sobie ręce. Na pytanie dziennikarza, kto z nich jest najszczęśliwszy, chórem odpowiedzieli: „Wszyscy!", po czym wybuchli śmiechem. Ten entuzjazm był w pełni uzasadniony. Po latach trudnych negocjacji i politycznych zwrotów akcji w końcu udało się podpisać porozumienie atomowe z Teheranem. Umowa zakładała stopniowe ograniczenie programu nuklearnego Iranu w zamian za zniesienie dotkliwych sankcji ekonomicznych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas