Krzyżak: By nie nazwali cię obłudnikiem

Bracia moi mili, w tych dniach, gdy świętowaliście m.in. kolejną rocznicę uchwalenia swojej konstytucji, cieszę się, że na plan dalszy zeszły Wasze polityczne spory. Nie będę się dziś odwoływał do słów Siewcy, ale powiem coś od siebie, od serca.

Aktualizacja: 07.05.2017 16:59 Publikacja: 05.05.2017 00:01

Krzyżak: By nie nazwali cię obłudnikiem

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Muszę powiedzieć, że w sytuacji, w której tak wiele osób mówi w Waszym kraju o potrzebie zmiany ustawy zasadniczej, Twoja, Andrzeju z Pałacu, propozycja, by przeprowadzić referendum w tej sprawie, jest arcyciekawym posunięciem. Choć przyznam, że w obecnym czasie, gdy część obywateli chce referendum w sprawie edukacji, nieco ryzykownym. Głównie oczywiście dla Twojego obozu, ale i dla Ciebie. Nie wiem na razie, jakie motywy Tobą kierują, ale śmiem twierdzić, że zmiany w konstytucji miałyby dotyczyć wzmocnienia Twojej roli. Warto zatem zadbać o to, by dyskusja na ten temat miała charakter merytoryczny, a nie emocjonalny. Trzeba z uwagą i wrażliwością wsłuchiwać się we wszystkie głosy bez aroganckiej postawy. A o to, mój drogi, w Waszych szeregach coraz trudniej.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI. Czy Europa ma problem z konkurencyjnością?
Plus Minus
„Psy gończe”: Dużo gadania, mało emocji
Plus Minus
„Miasta marzeń”: Metropolia pełna kafelków
Plus Minus
„Kochany, najukochańszy”: Miłość nie potrzebuje odpowiedzi
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Plus Minus
„Masz się łasić. Mobbing w Polsce”: Mobbing narodowy
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką