Barcelona wygrywa, Robert Lewandowski tym razem bez gola

Katalończycy pokonali 1:0 Las Palmas w swoim pierwszym występie po przerwie na mecze reprezentacji.

Publikacja: 31.03.2024 06:47

Robert Lewandowski nie strzelił gola Las Palmas

Las Palmas to jeden z tych rywali, którym Lewandowski nie strzelił jeszcze gola. W sobotę był bliski zdobycia bramki, ale miał pecha. W jednej sytuacji uderzył w poprzeczkę, innym razem trafił do siatki, ale był na spalonym. VAR odebrał mu także asystę.

Gola na wagę trzech punktów strzelił Raphinha po efektownym podaniu Joao Felixa. Kibice musieli na niego czekać prawie godzinę, choć już od 24. minuty Barcelona grała w przewadze (czerwoną kartką za faul ukarany został bramkarz przeciwników Alvaro Valles).

Barcelona - Las Palmas. Dlaczego Robert Lewandowski chciał dostać żółtą kartkę?

Nie potwierdziły się plotki, że Xavi da odpocząć Lewandowskiemu, który jeszcze we wtorek grał w Cardiff dogrywkę i karne w barażach o Euro 2024.

Walia-Polska: Były reprezentant Polski chwali Lewandowskiego. "Był wszędzie"

W sobotę Polak był na boisku do 81. minuty. Zmienił go Vitor Roque. Lewandowski opóźniał celowo zejście z murawy, by dostać kartkę. Nie wystąpi w kolejnym meczu ligowym z Cadiz (13 kwietnia), ale odcierpi karę i będzie gotowy na spotkanie z Realem Madryt (21 kwietnia).

Lewandowski opóźniał celowo zejście z murawy, by dostać kartkę

Po El Clasico ma dojść do spotkania szefów klubu z Xavim. W Katalonii wciąż wierzą, że uda się namówić trenera do zmiany zdania i pozostanie on jednak na stanowisku, choć wielokrotnie powtarzał, że decyzja o odejściu jest ostateczna.

Kiedy mecze Barcelona - Paris Saint-Germain?

Za tydzień w Hiszpanii odbędzie się finał Pucharu Króla (Athletic Bilbao - Mallorca), więc Barcelona będzie miała więcej czasu, by przygotować się do meczów z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (10 i 16 kwietnia).

Lewandowski grał przeciw PSG trzykrotnie, jeszcze w barwach Bayernu. Wspomnienia ma pozytywne, bo w 2020 roku to właśnie po zwycięstwie nad tym rywalem triumfował w Champions League. Dwa ostatnie mecze z paryżanami - w 2021 roku - opuścił jednak z powodu kontuzji i Bayern odpadł w ćwierćfinale.

Teraz do starć z PSG przystąpi na pewno wypoczęty.

2 / 3
Wielki wieczór Roberta Lewandowskiego. Barcelona wygrywa w Madrycie
Opinie polityczno - społeczne
Stefan Szczepłek: Jak odleciał Michał Probierz, którego skromność nie uwiera
Michał Probierz nie przemienił wody w wino. Dlaczego Polska pojedzie na Euro 2024?
“Zostając w Rosji, nie zrobiłem nikomu krzywdy”. Maciej Rybus rozpętał burzę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?