Ekstraklasa. Lech wygrał rzutem na taśmę

Mistrz Polski pokonał 3:2 Koronę po bramce w doliczonym czasie. Pokaz siły Rakowa.

Publikacja: 06.11.2022 21:49

Lech prowadził z Koroną Kielce już 2:0 i wydawało się, że odniesie przy Bułgarskiej spokojne zwycięstwo. Ale goście wywalczyli dwa rzuty karne, których nie zmarnowali, i dopiero trafienie Filipa Szymczaka w 93. minucie dało drużynie z Poznania cenną wygraną.

Mistrz Polski zajmuje nadal ósme miejsce, ale ścisk w czołówce jest tak duży, że do podium traci już tylko punkt.

Wydarzeniem weekendu było wysokie zwycięstwo Rakowa. Lider z Częstochowy rozbił 7:1 Wisłę Płock, która na początku sezonu otwierała tabelę. Cztery gole (wszystkie w pierwszej połowie) strzelił Łotysz Vladislavs Gutkovskis.

16. KOLEJKA

Stal - Zagłębie 3:0

(P. Wlazło 56-z karnego, S. Hamulic 75, P. Żyra 85)

Legia - Lechia 2:1

(D. Kuciak 74-sam., Y. Ribeiro 87 - Ł. Zwoliński 57)

Piast - Warta 0:2

(M. Luis 31, D. Stavropoulos 80)

Cracovia - Jagiellonia 1:0

(M. Rodin 77)

Pogoń - Górnik 1:4

(L. Zahović 42 - A. Paluszek 5, K. Okunuki 53, S. Włodarczyk 56, L. Podolski 73)

Raków - Wisła 7:1

(V. Gutkovskis 3, 7, 37-z karnego i 40, B. Nowak 60, W. Koczerhin 88 i 90+1 - Davo 45+1)

Miedź - Śląsk 1:0

(Chuca 41)

Widzew - Radomiak 1:3

(J. Sanchez 50 - M. Grzybek 2, L. Semedo 27, L. Machado 90+1)

Lech - Korona 3:2

(M. Ishak 41-z karnego, J. Amaral 47, F. Szymczak 90+3 - J. Łukowski 56-z karnego, J. Podgórski 79-z karnego)

2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym