Śledztwa i sankcje: Globalne bezpieczeństwo zagrożone

Nie możemy w dalszym ciągu dawać się narażać na zagrożenia. Musimy pokazywać, że ci, którzy chcieliby nas skrzywdzić, zapłacą wysoką cenę – pisze brytyjski minister ds. Europy i Ameryk Alan Duncan

Publikacja: 18.10.2018 22:54

Alan Duncan

Alan Duncan

Foto: Bloomberg

Bezpieczeństwo globalne jest zagrożone. Międzynarodowy system zasad, który od zakończenia II wojny światowej zapewniał naszym społeczeństwom bezpieczeństwo i dobrobyt, atakowany jest przez państwa nieprzestrzegające prawa międzynarodowego. Zagrożenie to nie jest abstrakcyjne ani wyolbrzymiane. To dzieje się tu i teraz.

Broń chemiczna to broń barbarzyńska i nielegalna. Wielka Brytania była jednym z głównych państw w obszarze globalnych działań, by położyć jej kres, uwieńczonych konwencją o zakazie broni chemicznej podpisaną przez prawie wszystkie (poza czterema) państwa członkowskie ONZ. W ostatnich latach jednak coraz częściej gwałcono tabu, jakim jest stosowanie broni chemicznej. Świat w przerażeniu obserwował powtarzające się przypadki jej użycia w Syrii, Iraku, Malezji, a ostatnio w jednym ze spokojnych miast w Wielkiej Brytanii.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie polityczno - społeczne
Estera Flieger: Szymon Hołownia w debacie TVP przeczył sam sobie
Opinie polityczno - społeczne
Zuzanna Dąbrowska: Debaty, czyli nie chcą, ale muszą
Opinie polityczno - społeczne
Pytania, na które Karol Nawrocki powinien odpowiedzieć podczas debaty prezydenckiej
felietony
Marek A. Cichocki: 80 lat po wojnie Polska staje przed olbrzymią szansą
analizy
Włoski historyk Massimiliano Signifredi: Obiecujący początek papieża Leona XIV