Reklama
Rozwiń

Ekonomia od przedszkola

W niedostateczny sposób tłumaczy się młodym ludziom, że ukończenie wyższej uczelni to dopiero początek drogi, która nigdy nie powinna mieć końca – pisze publicysta.

Publikacja: 20.07.2015 22:00

Ekonomia od przedszkola

Foto: Fotorzepa/Piotr Guzik

Najlepsze polskie uczelnie są dopiero w czwartej i piątej setce światowych rankingów. O dziwo, w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech przedstawiciele polskiej mniejszości w przeprowadzanych badaniach wykazują ponadprzeciętną inteligencję. Za granicą Polacy należą do grupy najlepiej zdającej szkolne testy kompetencji.

To nie my zatem odstajemy intelektualnie od innych narodów. To nie z nami jest coś nie tak. Przyczyn niskiego stopnia innowacyjności należy szukać w systemie funkcjonowania uczelni, finansowaniu nauki i badań, w podejściu do zagadnienia konkurencyjności. Aby było u nas lepiej, Polacy muszą się zacząć interesować procesami ekonomicznymi. Edukacji tej nie zapewnia obecny system szkolnictwa publicznego.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie polityczno - społeczne
Marek A. Cichocki: Nie ma zwycięstwa bez walki
Opinie polityczno - społeczne
Marek Kutarba: NATO chce wydawać biliony dolarów na obronność. Nie wszystkie pieniądze pójdą jednak na czołgi, samoloty i rakiety
Opinie polityczno - społeczne
Marcin Giełzak: Donald Tusk jest jak iluzjonista, który zapomniał sztuczki
Opinie polityczno - społeczne
Niemcy mają problem z pamięcią o wojennych rabunkach. Pomóżmy im ją odświeżyć
Opinie polityczno - społeczne
Joanna Ćwiek-Świdecka: A może zlikwidować świadectwa szkolne?
Opinie polityczno - społeczne
Jerzy Surdykowski: Jedyny słuszny wniosek powyborczy