ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, od kilku lat internetowo dostępny również w Polsce. Od pięciu sezonów organizuje on sezony operowe, których partnerami jest ponad dwadzieścia teatrów i festiwali europejskich.

Obecny sezon rozpoczął się 6 października od transmisji premiery „Lakme” Leo Delibesa z Opéra Comique. To rzadko dzisiaj wystawiany, a kiedyś niezwykle popularny utwór XIX-wiecznego kompozytora francuskiego.

„Lakme”, tak jak każdy spektakl streamingowany w cyklu ARTE OPERA, będzie dostępny w sieci przez trzy miesiące. A największe wydarzenie nowego sezonu to niewątpliwie możliwość poznania nowej inscenizacji monumentalnego „Pierścienia Nibelunga” Wagnera z berlińskiej Staatsoper Unter den Linden. Poszczególne części tej tetralogii Wagnera pojawią się w sieci między 16 października a 19 listopada.

Dla polskich widzów najciekawiej zapowiada się operowy „Hamlet”, którego w XIX w. muzyką ozdobił Francuz Ambroise Thomas. W Operze Paryskiej wyreżyseruje go Krzysztof Warlikowski, transmisja w ARTE planowana jest na 30 marca 2023. Na liście pozostałych spektakli znajdziemy tytuły popularne jak „Turandot” z berlińskiej Staatsoper, „Koronacja Poppei” Monteverdiego z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie czy „Wesele Figara” Mozarta z wiedeńskiej Staatsoper.

Ofertę ARTE.tv można oglądać na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie.