Jego koledzy z zespołu Queen postanowili wskrzesić frontmana. Obraz Freddiego pojawił się na krótko w obecności efektów pirotechnicznych. Choć organizatorzy nie ujawnili szczegółów, przyznali, że był to efekt wizualny z udziałem nowoczesnej technologii cyfrowej.
W kwietniu 2012 r. słynny raper Tupac Shakur „wystąpił" na Coachella Valley Music and Arts Festival w Kalifornii. Shakur został zastrzelony w tajemniczych okolicznościach w 1996 r. Na scenie pojawił się jego holograficzny obraz. Wirtualny artysta wykonał dwie piosenki. Był to taki szok dla publiczności, że towarzyszący mu Snoop Dogg pozostał w cieniu występu wirtualnego artysty.
Trójwymiarowy obraz wirtualnego artysty był wyświetlany na przezroczysty ekran, za którym stał Snoop i zespół akompaniujący. Obraz „współczesnego" Tupaca powstał na podstawie filmów i zdjęć oraz nagrań muzycznych.
– Występ nie był oparty na zarejestrowanym koncercie – powiedział Ed Ulbrich z firmy Digital Domain. – To oryginalne wykonanie tylko dla publiczności w Coachella. To cyfrowy Tupac zaprojektowany do współpracy z wykonawcami na scenie. W pewnym momencie Tupac nawet krzyczy: „Co jest, k..., Coachella", mimo że pierwszy festiwal odbył się trzy lata po jego śmierci.
– Wraz z postępem technologii cyfrowych ludzie, którzy już nie żyją, pojawiać się będą coraz częściej – wyjaśnia Ed Ulbrich. – Oglądający nie połapią się, że to fikcja. Nic nie jest prawdziwe i wszystko jest możliwe.