Pierwszy supersmartfon to Lumia 1520. To obecnie największy i najlepiej wyposażony aparat działający z systemem Windows Phone. Sześciocalowy ekran obsługuje rozdzielczość Full HD. Spora powierzchnia wyświetlacza umożliwia m.in. bardziej komfortowe oglądanie multimediów, wygodniejsze pisanie na wyświetlanej klawiaturze, czy dodanie dodatkowej kolumny ikonek (tzw. kafelków) na ekranie startowym. Z drugiej strony oznacza to jednak, że phablet Nokii dość trudno obsługiwać jedną ręką.
Sporo uwagi poświęcono aparatowi fotograficznemu - to coś, czym Nokia chce się odróżniać od konkurentów: producentów smartfonów z systemem Android oraz iPhone'ów firmy Apple. Lumia 1520 ma aparat PureView z matrycą 20 megapikseli i optyczną stabilizacją obrazu. Wbudowane oprogramowanie umożliwia ustawienie ostrości w konkretnym punkcie obrazu już po wykonaniu zdjęcia. Wyposażona w łączność LTE flagowa Nokia ma kosztować 749 dolarów bez podatków.
Tańsza jest Lumia 1320 (339 dolarów) z ekranem o niższej rozdzielczości. Oba phablety są wykonane z poliwęglanu, a ich wzornictwo przypomina wcześniejsze modele rodziny Lumia.
W tym samym stylu utrzymany jest pierwszy tablet w historii Nokii - Lumia 2520. Wyposażono go w system Windows RT 8.1. Nokia jest obecnie jedynym producentem - oprócz Microsoftu - oferującym takie tablety. Inni się wycofali. Tablet ma ekran o przekątnej 10,1 cala i wbudowany moduł łączności LTE (tego nie mają nawet tablety Surface Microsoftu). Do tabletu (499 dolarów) można dokupić za 149 dolarów klawiaturę wyposażoną w dodatkowy akumulator wydłużający czas pracy. Klawiatura (pełni też rolę okładki chroniącej ekran) ma nawet trackpad, dzięki czemu obsługa systemu bardziej przypomina to, co znamy z komputerów biurkowych.
Nokia zaprezentowała również telefony z serii Asha - kolorowe, choć proste komórki dla mniej wymagających użytkowników. Ich ceny zaczynają się od 69 dolarów bez podatków.