Aktualizacja: 03.04.2015 18:50 Publikacja: 03.04.2015 18:28
Kluczem do sukcesu jest napinana sprężyna oddająca energię przy każdym kroku / Stephen Thrift, North Carolina State University
Foto: materiały prasowe
Bez żadnego zasilania z zewnątrz „buty" pozwalają powiększyć efektywność chodzenia o 7 proc. Dla piechura oznacza to, że może zabrać ze sobą pięciokilogramowy plecak i zużywać w marszu tyle samo energii, co bez obciążenia. I choć urządzenie nie jest tak wspaniałe, jak baśniowe siedmiomilowe buty, to jest kamieniem milowym w dziedzinie urządzeń wspomagających.
— Chodzenie jest bardziej skomplikowane niż się wydaje — przyznaje prof. Steve Collins z Carnegie Mellon. — Każdy wie, jak chodzić, ale tak naprawdę nie wie, jak to się dokładnie odbywa.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z prof. Pawłem Poszytkiem, ekspertem zajm...
DeepSeek, Alibaba i inni. Jak chińska rewolucja w AI wpłynie na przyszłość technologii, biznesu i globalnej rywa...
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostan...
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierd...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas