Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.02.2015 22:39 Publikacja: 09.02.2015 20:00
Foto: materiały prasowe
Pierwsze piętro dwukondygnacyjnego budynku z 72 pokojami zostanie otwarte 17 lipca. Kolejne będzie gotowe rok później.
W hotelu roboty będą pełniły różne funkcje – od portierów do sprzątaczy. Będą w stanie zaangażować się w konwersację z gośćmi. Otwieranie drzwi w hotelu będzie możliwe dzięki technologii rozpoznawania twarzy. Zamiast klimatyzacji panel promieniowania wykryje ciepło ciała w pomieszczeniach i odpowiednio wyreguluje temperaturę.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Dyskutując o możliwych scenariuszach przyszłej konfrontacji zbrojnej krajów NATO i Polski z Federacją Rosyjską, praktycznie pomija się dyskusję o skutkach wojny nuklearnej. Czy zatem atomowa pożoga zakończy dzieje gatunku homo sapiens?
W Nagasaki odbyła się ceremonia upamiętniająca 77. rocznicę zrzucenia przez Stany Zjednoczone bomby atomowej na to japońskie miasto. Podczas obchodów burmistrz Tomihisa Taue nawiązał do wojny w Ukrainie, zaznaczając, że „kolejny atak nuklearny to już nie tylko zmartwienie, ale namacalny i bieżący kryzys”.
Restauracje, hotele, a także m.in. domy weselne w Japonii zaczęły oferować zniżki klientom, którzy są w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19. To działanie, które ma pomoc w ożywieniu gospodarki, która spowolniła w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje agencja Kyodo.
W sowieckich obozach koncentracyjnych zamęczono miliony osób najróżniejszych narodowości. Szczególną grupą byli japońscy jeńcy wojenni, którzy trafili do bolszewickiego piekła we wrześniu 1945 r.
Generał Curtis E. LeMay jako pierwszy pokazał, że można wygrać wojnę za pomocą kampanii bombardowań strategicznych. To jego niszczycielskie rajdy, a nie bomby atomowe, przesądziły o klęsce Japonii.
W Hiroszimie w 75. rocznicę zrzucenia na miasto bomby atomowej przez Amerykanów zabiły dzwony, ale obchody rocznicy miały skromniejszy niż zwykle charakter w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 - relacjonuje Reuters.
Naukowcy znaleźli twarde dowody, że meteoryt, który uderzył w Ziemię i doprowadził do zagłady dinozaurów wywołał takie same efekty, jakie wywołałaby detonacja 10 mld bomb atomowych podobnych do tych, które spadły na Hiroszimę i Nagasaki - informuje ABC News.
Co trzeci mieszkaniec USA poparłby wyprzedzający atak na Koreę Północną, nawet jeśli wiązałoby się to z użyciem broni atomowej przez USA, a w wyniku konfliktu zginąłby milion niewinnych osób - wynika z sondażu YouGov dla magazynu "The Bulletin of the Atomic Scientists".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas