>> W Bydgoszczy wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym – informuje Dariusz Rogowski z Nord-Haus. Większym popytem cieszą się lokale nowsze, w budynkach z cegły, mniejszym zaś znajdujące się w starych, wysokich blokach z wielkiej płyty. Ceny są ustabilizowane, obniżki widoczne raczej na rynku pierwotnym.

>> W Koszalinie transakcje dotyczą głównie niewielkich, tanich mieszkań – twierdzi Barbara Urbanowicz z UCN. Jeżeli zakup jest z udziałem kredytu, to na ogół z dopłatami rządowymi w ramach programu „Rodzina na swoim”. Przy finalizowaniu transakcji negocjacje cenowe zwykle kończą się sporym upustem.

>> W Toruniu obserwujemy spore zainteresowanie mieszkaniami – podaje Jolanta Rozembajger z Nord-Haus. Ale nabywcy są ostrożni, porównują oferty i długo się zastanawiają, zanim podejmą decyzję.

>> W Trójmieście od wiosny utrzymuje się większy popyt na nieruchomości – uważa Marzena Kuczek z agencji Partnerzy. Stale jest duży procent kupujących za gotówkę – już prawie 50 proc. transakcji zawieranych jest bez udziału kredytu.