>> [b]W Białymstoku[/b] sprzedaż mieszkań wzrosła od początku wakacji – mówi Agnieszka Nowik z agencji AN Immobilia. Zainteresowanie dotyczy głównie małych lokali, dwupokojowych, o powierzchni około 40 mkw.
Większość transakcji odbywa się za gotówkę. A jeśli z udziałem kredytu, to nie większym niż 30 – 40 proc. ceny. Stawki za metr kwadratowy zaczynają się od 3 tys. zł. Widoczne jest zróżnicowanie cen. Nawet do 30 proc. tańsze są mieszkania w wieżowcach z lat 60., 70. i 80. od lokali w stosunkowo nowych niskich domach.
>> [b]W Lublinie[/b] mimo sezonu urlopowego widać ożywienie związane z nowym rokiem akademickim – wyjaśnia Iwona Gańska z agencji Lokata. Rodzice studentów często decydują się na zakup mieszkania, nie chcąc płacić za wynajem.
Zainteresowanie dotyczy zarówno kawalerek, jak i lokali dwu – trzypokojowych.
Transakcje odbywają się w większości za gotówkę. Ceny w ostatnich miesiącach się nie zmieniły, ale sprzedający przy konkretnych negocjacjach gotowi są do znacznych obniżek. Ofert sprzedaży jest bowiem na rynku bardzo dużo. Tanie kawalerki za około 130 tys. zł można kupić w mniej atrakcyjnych rejonach miasta, np. w okolicach dworca PKP.