Zanim zaczniesz pracę z aparatem przygotuj nieruchomość do zdjęć; wysprzątaj mieszkanie (w kuchni pochowaj naczynia i jedzenie, z łazienki usuń kosmetyki, ręczniki, suszące się pranie, a w pokojach pochowaj odzież i wszelkie bibeloty).
Fotografuj najlepiej w ciągu dnia – z dobrym oświetleniem, przy dobrej pogodzie (nawet błękitne niebo w oknie pokoju czy w tle oferowanego domu może zwiększyć atrakcyjność wizualną Twojej oferty). Zrób zdjęcia wszystkich pomieszczeń, widoku z okien, całego budynku. Pamiętaj, że dobrej jakości, ostre, nasycone kolorami, odpowiednio doświetlone zdjęcia przyciągają uwagę poszukujących i znacznie zwiększają oglądalność ogłoszenia. Złe zdjęcia nawet bardzo atrakcyjnej nieruchomości mogą przynieść odwrotny efekt.
3. Sprawdź ceny podobnych ofert w okolicy i określ swoją cenę
Przygotowując się do zamieszczenia ogłoszenia o sprzedaży mieszkania, dowiedz się za jakie stawki oferowane są podobne nieruchomości w okolicy, jak kształtują się ceny transakcyjne, jak duża jest podaż podobnych ofert i od jak dawna właściciele szukają na nie klientów. To pozwoli ustalić optymalną, adekwatną do realiów stawkę za twoją nieruchomość.
4. Wypełnij szczegółowo formularz ogłoszeniowy w sieci i dodaj ogłoszenie, precyzyjnie podając lokalizację nieruchomości
Wybierz województwo, miasto (lub powiat), dzielnicę (lub gminę), osiedle (lub miejscowość), a także wpisz nazwę ulicy i numer budynku (wskazaną lokalizację oznacz także na wirtualnej mapie, jeśli jest taka możliwość). Pamiętaj, że podanie tylko przybliżonej lokalizacji (np. ograniczonej tylko do miejscowości albo samej nazwy ulicy) utrudni potencjalnym klientom zorientowanie się gdzie jest zlokalizowane nieruchomość.