Aktualizacja: 29.07.2020 18:28 Publikacja: 29.07.2020 18:28
9 zdjęć
ZobaczFoto: materiały prasowe
Wyspa Inchonnachan w Loch Lomond w Szkocji została wystawiona na sprzedaż za 500 tys. funtów, czyli niecałe 2,5 mln złotych.
Szkocka wyspa była niegdyś wakacyjnym domem znanej brytyjskiej sportsmenki uczestniczącej w zawodach motorowodnych Fiony Bryde Gore, hrabiny Arran, która zmarłą w 2013 roku. Wyspa należała do jej rodziców i jest w posiadaniu rodziny Colquhoun od XIV wieku. Została wystawiona na sprzedaż przez spadkobierców. Od 20 lat nikt na niej nie mieszkał.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Ważne dla rozwoju miasta są inwestycje typu mix-use i taką inwestycją jest projekt „Gdańsk Południe” - mówi Paweł Orłowski, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Fundusz private equity Greenstone kupuje od firmy Torus resztę udziałów w gdańskim biurowcu Format, stając się jedynym właścicielem budynku.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Prawie 420 tysięcy złotych (do 100 tysięcy euro) można otrzymać za kupienie i wyremontowanie domu we Włoszech. Oferta dotyczy nieruchomości w jednej z 33 wyludniających się miejscowości w autonomicznej prowincji Trydent na północy kraju.
Przepisy tzw. specustawy mieszkaniowej przewidują podanie do publicznej wiadomości numerów ksiąg wieczystych zarówno nieruchomości, na których prowadzona będzie inwestycja, jak i innych nieruchomości, wobec których inwestycja ta może wywołać skutki. To może naruszać RODO.
Hiszpania zaostrza prawo związane z nieruchomościami: nowe regulacje zakładają szybszą eksmisję dzikich lokatorów (tzw. okupas) oraz uzależnienie prowadzenia najmu terminowego od zgody innych członków wspólnoty mieszkańców.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas