Wyspa Inchonnachan w Loch Lomond w Szkocji została wystawiona na sprzedaż za 500 tys. funtów, czyli niecałe 2,5 mln złotych.

Szkocka wyspa była niegdyś wakacyjnym domem znanej brytyjskiej sportsmenki uczestniczącej w zawodach motorowodnych Fiony Bryde Gore, hrabiny Arran, która zmarłą w 2013 roku. Wyspa należała do jej rodziców i jest w posiadaniu rodziny Colquhoun od XIV wieku. Została wystawiona na sprzedaż przez spadkobierców. Od 20 lat nikt na niej nie mieszkał.

Inchonnachan znajduje się na jeziorze Loch Lomond, znanym i popularnym miejscu wakacyjnym. Malowniczą wyspę porasta imponujący starodrzew, w tym dęby, osiki, olchy, sosny, daglezje i modrzewie.

Znajdujące się na wyspie zabudowania to drewniany dom mieszkalny z lat 20. zeszłego wieku, który jest obecnie ruiną oraz zabudowania gospodarcze, przystań i molo do cumowania łodzi. Nowy właściciel razem z wyspą nabywa też pozwolenie na budowę nowego domu mieszkalnego (z czterema sypialniami) oraz domku dla pracowników (z jedną sypialnią).

Najbardziej niezwykłą rzeczą na wyspie są kangury. W latach 40. zeszłego wieku na wyspę sprowadzono średniej wielkości kangury Wallaby - kangury rdzawoszyje, które się tam zadomowiły i mieszkają obok jeleni oraz sójek, sosnówek, loxii, dzikich gołębi oraz rybołowów. W 2008 roku było kangurów na wyspie około 60 sztuk. Potrafią pływać w jeziorze i wydostać się na stały ląd. Kilka razy spowodowały wypadki drogowe wpadając prosto pod koła samochodów. Dlatego też lokalne władze nakazały właścicielom kilka lat temu "ograniczyć ich populację".