Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 12:24 Publikacja: 18.10.2024 04:05
Obowiązek sortowania odpadów na sześć frakcji zwiększy ilość materiałów poddawanych recyklingowi
Foto: adobestock
Nadchodzą zmiany w gospodarowaniu odpadami budowlanymi. Deweloperzy i firmy remontowe będą musiały je sortować, dzieląc na sześć frakcji: drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips, odpady mineralne i materiały ceramiczne oraz kamienie.
Przepisy mają wejść w życie na początku 2025 r., ale ich ostateczna wersja nie jest gotowa. Firmy chcą zmienić zapis nakazujący im selektywne zbieranie i odbieranie odpadów budowlanych u źródła. Chcą mieć możliwość zlecania tego innym podmiotom: za segregację odpadów byłby odpowiedzialny ten, kto je przejmie.
Redukcja odpadów, prąd ze źródeł odnawialnych, materiały biurowe z recyklingu. Firmy i budynki są coraz bardziej eko.
Międzynarodowy inwestor, firma Accolade, uzyskał od BNP Paribas Bank Polska 29,5 mln euro netto na sfinansowanie budowy obiektu Park Szczecin VI.
Od początku 2025 r. nie wolno będzie wyrzucać ubrań i innych tekstyliów do pojemników na odpady zmieszane, zaś przedsiębiorcy będą musieli segregować odpady budowlane i remontowe. Wejść ma również w życie system kaucyjny – jego start uznawany jest za jedną z większych rewolucji w systemie gospodarowania odpadami w Polsce. Co warto wiedzieć o zmianach w segregacji odpadów startujących już za trzy miesiące?
7R, deweloper magazynów, rozpoczyna budowę parku logistycznego przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Obiekt powstanie w formule joint venture.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Nowe obiekty muszą być wysoce energooszczędne. Stoimy też przed wyzwaniem wielkiej termomodernizacji budynków.
Przedsiębiorcy, którzy nie spełnią wymogów związanych z systemem kaucyjnym, zapłacą mniej niż pierwotnie założono.
W przypadku, kiedy to właściciel lub zarządca nieruchomości muszą zadbać o odśnieżenie chodnika, niewywiązanie się z tego obowiązku może wiązać się z dotkliwą karą finansową.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas