Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 23:46 Publikacja: 06.04.2022 16:20
Foto: Mat. prasowe
Budownictwo odpowiada za niemal 40 proc. emisji CO2 do atmosfery. Według szacunków aż 70 proc. ludności całego świata przeniesie się do miast do 2050 roku. Przybędzie więc inwestycji i budynków. - Deweloperzy stoją przed wyzwaniem – jak budować, aby sprostać wymaganiom rynku, a jednocześnie ograniczać emisję CO2. Kluczowe jest wykorzystywanie innowacyjnych materiałów, które wpływają na zmniejszenie śladu węglowego budynku, zarówno w czasie budowy, jak i później – tłumaczą przedstawiciele spółki deweloperskiej Bouygues Immobilier Polska. – My już dziś odpowiadamy na to wyzwanie.
Nie chcemy żyć w betonowych, zakorkowanych miastach. Coraz bardziej popularne są ogrody deszczowe, parki kieszonkowe, ekologiczny transport.
Ważne, by w planowaniu miast uwzględniać nie tylko głos polityków i biznesu, ale też aktywistów i mieszkańców. Czasem musi pojawić się dobry przywódca – mówi Charles Montgomery, pisarz i urbanista. Autor książki „Miasto szczęśliwe".
Niedługo możemy pracować w bezpiecznych modułach, które po zalogowaniu wyświetlą zdjęcia i potrzebne pracownikowi informacje.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W centrum działań firm budujących osiedla i obiekty komercyjne znalazły się środowisko i człowiek. Dowodem są prestiżowe ekocertyfikaty.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas