Tym samym Accolade ma w posiadaniu niemal 40 proc. powierzchni magazynowej w Bydgoszczy i okolicy.
Grupa Accolade inwestuje w
Bydgoszczy od 2016 roku. Dwa pierwsze parki magazynowe oferują 87 tys.
mkw. Są w całości wynajęte przez firmy z branży logistycznej i
e-commerce.
Trzeci kompleks jest rozbudowywany. Wynajęta już powierzchnia to 34
tys. mkw. Docelowa wielkość parku to 44 tys. mkw. Najnowszy kompleks
zlokalizowany w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą będzie się składał z trzech
budynków o łącznej powierzchni 110 tys. mkw. Pierwsi najemcy wprowadzą
się do niego w drugim kwartale 2022 roku.
Bydgoskie parki są jednymi z najbardziej zielonych w polskim portfolio Accolade. Jeden z nich powstał na terenie poprzemysłowym po byłych zakładach chemicznych. W ogrodzie innego obiektu stanęły ule.
- Bydgoszcz jest świetnym przykładem na to, jak wybieramy lokalizacje. Miasto ma rozwiniętą infrastrukturę i tradycje przemysłowe. Jest dużym ośrodkiem industrialnym, handlowym i logistycznym, posiada doskonale rozwinięty węzeł komunikacyjny – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce. - Dodatkowo, jako ośrodek akademicki i naukowy, oferuje dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, co bardzo się dla nas liczy. W naszych parkach powstało już ponad 1,3 tys. miejsc pracy. Będzie ich przybywać w miarę rozbudowy obiektów.
- Dobry klimat dla biznesu i coraz lepsza dostępność infrastrukturalna miasta sprawiają, że Bydgoszcz jest atrakcyjnym rynkiem nieruchomości przemysłowych, także pod kątem inwestycji kapitałowych. To zachęca inwestorów powierzchni magazynowo-logistycznych do kolejnych projektów. Lokalizacja jest doceniana przez międzynarodowych graczy – zaznacza cytowana w komunikacie Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego: