Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 08:44 Publikacja: 09.02.2022 15:26
Foto: Mat. prasowe
Jednoetapowe osiedle powstanie na szczycie zielonego wzgórza. Za projekt Odea Parku odpowiada trójmiejska pracownia architektoniczna Arch-Deco. W pięciu dwupiętrowych budynkach zaplanowano 120 mieszkań (od 28 do ok. 160 mkw.), 148 miejsc parkingowych, rowerownie. Projekt zakłada także urządzenie ogrodów deszczowych, przestrzeni rekreacyjnych i placu zabaw.
Osiedle jest certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Odea Park bierze też udział jako projekt pilotażowy w certyfikacji Zielonego Budynku organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
W 2021 r. padł absolutny rekord liczby mieszkań w rozpoczynanych inwestycjach i pozwoleniach na budowę. Za boomem stoją lokalne przedsiębiorstwa, działające poza największymi aglomeracjami.
Większość „łatwych" działek została wyprzedana już dawno temu – mówi Igor Łukasik, prezes IŁ Capital.
Kupujący za metr kwadratowy apartamentu nie wahają się płacić nawet ponad 40 tys. zł – wynika z analiz Cenatorium. Na rynku premium padają rekordy.
Obok wielkich, dzielonych na etapy inwestycji z kilkuset mieszkaniami deweloperzy rozpoczynają budowę kameralnych apartamentowców.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rynek nieruchomości się chłodzi, ale to nie jest bańka – mówi Robert Chojnacki, założyciel serwisu tabelaofert.pl.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas