Do tej pory Warsaw Trade Tower (WTT) mógł się pochwalić certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Very Good. - Nowa ocena Excellent i punktacja 76,1 proc. to jeden z efektów modernizacji budynku. Od momentu nabycia WTT w II kw. 2019 roku przeznaczyliśmy już na ten cel kilkadziesiąt milionów złotych, a to dopiero część z planowanych prac związanych z tym biurowcem – zapowiada Globalworth w komunikacie.

Podczas certyfikacji WTT ocenie poddano osiem elementów: zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, wykorzystanie terenu i ekologia oraz zanieczyszczenia. Najwyższą punktację WTT otrzymał w kategoriach Materials (100 proc.), Waste (100 proc.) i Health & Wellbeing (97 proc.). - Szczególnie ten ostatni parametr jest istotny z punktu widzenia najemców i ich pracowników. Dzięki temu mogą mieć pewność, że korzystają z najwyższej jakości środowiska pracy – podkreślają przedstawiciele Globalworth.

- Certyfikat BREEAM z oceną Excellent to kolejny etap podnoszenia jakości WTT do najwyższych biurowych standardów. Dotychczas przeznaczyliśmy na ten cel już kilkadziesiąt milionów złotych i efekty tej inwestycji są już widoczne – komentuje Maciej Kamiński z Globalworth Poland. - W przygotowaniu mamy też kolejne ulepszenia techniczne i funkcjonalne, w tym z zakresu proptech. W bliskiej perspektywie zaowocują one wyniesieniem naszego wieżowca na podium najlepszych budynków biurowych w Polsce – zapowiada.

Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych biurowców w Warszawie. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 tys. mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego. W kwietniu 2019 r. nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth – inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W Warsaw Trade Tower siedzibę ma firma ubezpieczeniowa AXA, a także m.in. American Express, Avanssur, Leroy-Merlin i Mattel. Najemcy mają do dyspozycji ponad 400 miejsc parkingowych.