Jeszcze nie opadły emocje po przejęciu Robyga przez niemieckiego potentata fundusz TAG Immobilien, a strategiczne wejście na rynek PRS zapowiedział Ronson. Spółka do końca 2025 r. zabezpieczy bank ziemi rzędu 5 tys. lokali w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu z myślą o najmie instytucjonalnym, z czego w 2025 r. dostępnych dla najemców ma być 3 tys. mieszkań.

– Będzie to drugi filar naszej działalności, prowadzony równolegle do sprzedawania mieszkań na rynku pierwotnym. Podejmiemy działania, aby pozyskać do współpracy doświadczonych partnerów finansowych. Będziemy odpowiedzialni za cały proces, od projektowania przez budowę, po zarządzanie najmem. Dzięki temu powstaną inwestycje odpowiadające na specyficzne potrzeby rynku najmu, m.in. w zakresie części wspólnych czy funkcji usługowych – powiedział Boaz Haim, prezes Ronsona. - Wierzymy, że rozszerzenie działalności o nowy segment znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych latach i przyczyni się do budowy wartości firmy - dodał.

- Prognozy dla rynku najmu instytucjonalnego w Polsce są obiecujące. Wpływają na to czynniki ekonomiczne, szczególnie wzrost cen mieszkań w ofercie, ale też demografia: młodsze pokolenia cenią mobilność, niezależność finansową, a co za tym idzie – elastyczną ofertę mieszkaniową, dostosowaną do ich bieżących potrzeb. Grupa osób wynajmujących mieszkania powiększa się, a my chcemy być dla nich podmiotem pierwszego wyboru. Przygotowujemy ofertę dla szerokiej grupy odbiorców: profesjonalistów, menedżerów, którzy są mobilni zawodowo, ale też studentów i rodzin – zaznaczył Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona. W mieszkaniach mają być wdrożone udogodnienia online, które za pomocą jednego kliknięcia pozwolą klientom wybrać mieszkanie, załatwić niezbędne formalności czy opłacić rachunki.

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. Ronson sprzedał 766 mieszkań, o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na koniec września deweloper miał w ofercie 604 mieszkania, a w banku ziemi projekty liczące 3,8 tys. lokali.