Skanska na Kabatach. Powstanie ekoapartamentowiec

Solen Kabaty to czteropiętrowy budynek, w którym deweloper zaplanował 102 mieszkania o powierzchni od 44 do 130 mkw.

Publikacja: 28.12.2021 20:49

Skanska na Kabatach. Powstanie ekoapartamentowiec

Foto: Materiały prasowe

aig

Zakończenie prac Skanska zapowiada na I kwartał 2024 roku. Za projekt apartamentowca odpowiada pracownia Kulczyński Architekt. Apartamentowiec Solen Kabaty („Solen” w języku szwedzkim oznacza „słońce”)  zaoferuje 102 mieszkania od 44 do 130 mkw. Część lokali będzie mieć dodatkową powierzchnię użytkową na dachu. Apartamentowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Będzie też legitymować się certyfikatem “Obiekt bez barier”.

- Nasza najnowsza inwestycja mieszkaniowa jest inspirowana Lasem Kabackim, a mieszkania będą pełne naturalnego światła. Zielony ogród będzie służył jako miejsce do relaksu na świeżym powietrzu – mówią przedstawiciele spółki mieszkaniowej Skanska.

- Solen Kabaty to projekt tworzony z myślą o miłośnikach Ursynowa. Nasz budynek wyróżniać się będzie architekturą w niepowtarzalnej bryle, której układ konstrukcyjny został zaprojektowany tak, aby zapewnić swobodę w aranżacji mieszkań – mówi cytowana w komunikacie Marta Lewandowska ze spółki mieszkaniowej Skanska. - Wiemy, że duże lokale z pomieszczeniami pomocniczymi, takimi jak miejsca do pracy zdalnej, pralnie, suszarnie i garderoby, to unikatowa oferta .

Przed budynkiem deweloper zaplanował place zabaw, siłownię terenową, miejsca do odpoczynku.

W apartamentowcu Solen Kabaty znajdą się instalacje inteligentnego domu. - Dzięki temu użytkownicy będą mogli sterować oświetleniem i zasilaniem elektrycznym oraz regulować ogrzewanie przy pomocy smartfonów – tłumaczą przedstawiciele dewelopera. - Aplikacja mobilna Appartme by Skanska będzie zintegrowana z inną aplikacją pozwalającą śledzić licznik zużycia wody  i dane o emisji CO2. Na dachu apartamentowca będą panele fotowoltaiczne, a „zielona” energia elektryczna, którą wytworzą, będzie wspierała zasilanie części wspólnych w budynku. Deszczówka trafi do zbiorników retencyjnych. Będzie wykorzystywana do podlewania roślin na terenie inwestycji.

- Naszym celem było stworzenie projektu, który z jednej strony spełni założenia planu zagospodarowania przestrzennego, a z drugiej – będzie wyjątkowy, interesujący i ekologiczny - wyjaśniają architekci Bogdan Kulczyński i Wojciech Rzymanek z pracowni Kulczyński Architekt. - Dlatego na terenie inwestycji znajduje się dużo zieleni i przestrzeni do rekreacji, co było możliwe dzięki wykorzystaniu zjawiskowej konstrukcji inspirowanej znajdującym się po sąsiedzku Lasem Kabackim. Fasada nadwieszonej części budynku symbolizuje koronę drzew. Jej struktura jest stworzona z nieregularnie perforowanej blachy. Dzięki temu tekstura bryły apartamentowca przypomina "użylenie" liści. Z kolei nieregularnie ułożone filary, na których opiera się górna część konstrukcji, symbolizują pnie drzew.

Nieruchomości
Mieszkania szły jak woda
Nieruchomości
Stoimy mocno na dwóch nogach
Nieruchomości
Wielki popyt, galopujące ceny
Nieruchomości
PRS wchodzi do zabytków
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Nieruchomości komercyjne
Kupić, rozebrać, wybudować nowe