Dwupoziomowy penthouse znajduje się w Londynie w dzielnicy Knightsbridge przy samym Hyde Parku i ma powierzchnię niemal 1700 metrów kwadratowych.

W apartamencie, znajdującym się w luksusowym kompleksie Hyde Park One, jest pięć sypialni, 21-metrowy basen, siłownia, dwa tarasy, pomieszczenie na wina (w sumie mieści 750 butelek) i pomieszczenie na szampana, sala medialna oraz bar, sala kinowa, biblioteka, symulator do gry w golfa. Do dyspozycji mieszkańców apartamentów jest też usługa obsługi portierskiej.

Poza tym do apartamentu przypisane są cztery miejsca parkingowe.

Według agentów nieruchomości zajmujących się sprzedażą apartamentu zainteresowanie kupnem jest duże, głównie ze strony obywateli USA, Hongkongu i Chin.

Jeśli apartament uda się faktycznie sprzedać za cenę wywoławczą, to będzie on najdroższą tego typu nieruchomością na Wyspach Brytyjskich. Według agencji Bloomberga drugi apartament w zbliżonej cenie był na sprzedaż w tym samym kompleksie. Suneil Setiya, szef funduszu hedgingowego, sprzedał swój penthouse za 111 mln funtów. Apartament jest w stanie surowym.

Nick Candy wraz z bratem Christianem są deweloperami inwestującymi w luksusowe nieruchomości, takie jak Hyde Park One. Ich łączny majątek został wyceniony na 1,5 mld funtów, co daje im 52 miejsce na liście najbogatszych deweloperów w Wielkiej Brytanii wg magazynu Estates Gazette.

One Hyde Park został opracowany przez CPC Group, firmę należącą do brata Nicka Candy, Christiana, oraz firmę kontrolowaną przez byłego premiera Kataru, szejka Hamada Bin Jasima Bin Jabera Al Thaniego. Kompleks sąsiaduje z hotelem Mandarin Oriental i znajduje się pięć minut spacerem od domu towarowego Harrods.